"Korsanı, işletim sistemi engellesin" önerisi!

Hazırlanan bu raporda, Apple, Google ve Microsoft gibi devlere, işletim sistemleri konusunda ilginç bir öneri yer alıyor!

  • Cenk Atlı
"Korsanı, işletim sistemi engellesin" önerisi!

Uluslararası organize suçlar ve kara borsaya karşı küresel insiyatifin İsveç'te yayınladığı yeni bir raporda çevrimiçi korsanlığın, bu ülkede nasıl durdurulabileceğine dair birçok ilginç öneri yer alıyor.

Torrent sitelerini engellemek için ISP'lerden yararlanmak gibi geleneksel yöntemlerin yanında raporda ayrıca işletim sistemlerinin de indirmeleri önlemesi gibi daha sıradışı yöntemlere yer veriliyor.

Apple, Google ve Microsoft gibi firmalara atıfta bulunulan raporda bu firmaların işletim sistemlerinin masaüstü ve mobilde korsan içerikleri engellemeleri yönündeki önerilerden bahsediliyor.

Raporu oluşturan uzmanların, bu öneriler için Microsoft'un geçen yıl sunduğu yeni hizmet şartlarıyla firmanın kullanıcılarını sahte oyunlar oynamaktan alıkoyan hamlesinden ilham almış olabileceği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Fiyat ucuz olsun kimse korsan indirmek gerek kalmaz

Windows u bile adam korsan kullaniyor siz ne anlatiyonuz hey isvectekilerr

korsan işletim sistemi korsan oyunu engeller mi acaba :D

alternatifler aslından çok olmaya başlar buda birçok firmanın sonunu getirir. windows bile korsanla yayıldı korsanı kaldırsın bak kaçtane rakibi olur.. tabi benim işime gelir:)

Eğer uygulanırsa google ve microsoft batar. Apple zaten korsanı engellediği için sorun yok. Millet korsan apk için android alıyor korsan oyun için windows alıyor. Apple kullanan zaten korsan kullanmaz.

@07 Ağustos 2016 20:16 Apple da oyun yok zaten doğru düzgün ama Microsoft konusunda haklısın. W10'da millet ağlamaya başladı kurdurmuyor diye...

Eski bilgisayarımın aynısı

@07 Ağustos 2016 20:41 hakkaten mi?

yaw recover datam silindi nabcam ? cd vermediler cd verselerdi

Korsanı tamamen engellemek bir hayalden daha öteye gidemez.Bununla uğraşacaklarına maliyeti aşağıya çekicek teknolojilerle uğraşsalar ve ürün fiyatlarını aşağıya çekseler daha faydalı olucaktır.

Raporu oluşturan uzmanların, bu öneriler için Microsoft'un geçen yıl sunduğu yeni hizmet şartlarıyla firmanın kullanıcılarını sahte oyunlar oynamaktan alıkoyan hamlesinden ilham almış olabileceği belirtiliyor. Ben hala korsan oyun oynayabiliyorum. Yükleyebiliyorum. Müzikler korsan filmler korsan. Ama Windows orjinal

herşeyin bi cracki çıkar merak etmeyin :D

uygun fiyata işletim sistemi sattınız da biz mi almadık? yasal işletim sistemi kullanmak için laptop ya da hazır desktop almaya mecbur muyum ben?

Olmadı korsan içeriğini Linux'tan indirir, Windows'da çalıştırırız.

Sen de yorum yaz