Kuzey Kore'den şaşırtan Photoshop hilesi!

Dünyanın en çok tartışılan ülkesi, Photoshop hileleri ile dünyayı kandırmaya devam ediyor!

Kuzey Kore'den muhteşem Photoshop hilesi!

Ordunuzun, savaş uçaklarınızın ve donanmanızın görenlere korku salmasını istiyorsanız çok fazla uğraşmanıza gerek yok; biraz Photoshop bilmeniz yeterli.

İran'ın güldüren Photoshop hilelerinin ardından yeni ortaya çıkan Kuzey Kore donanmasına ait görüntülerde de Photoshop'un izine rastlandı. Yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki hovercraft filosundaki modellerin birbirine aşırı derecede benzemesi şüphe uyandırıyor. Korean Central News Agency tarafından medyaya sağlanan fotoğrafta arka plandaki iki hovercraft'ın ve öndeki hovercraft'ların kopya olduğu anlaşılıyor.

Aslında fotoğraflardaki düzenlemenin başarısız olduğunu söyleyemeyiz. Ancak biraz daha fazla zaman ayırarak araçlar daha farklı hale getirilebilirdi. Daha fazla detay için The Atlantic'in bu makalesine göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Teoride öyle ya gerçekte !!!!

Adamlar iyi numara yapmışlar.

Bu tür geri kalmış ülkelerde böyle ucuz yollara herzaman başvuruluyor. mısırın devrik diktatörü hüsnü mubareğin obama natenyahu ingiltere başbakanı ve bm genel sekreterinin arkasından yürüdüğü bir fotoğrafta montajlanarak sanki hepsi onun arkasından yürüyormuş gibi basına dağıtılmıştı.

saçma haber olmuş. sadece zanna dayalı. hiç bilimsel dayanağı yok

Bilemeyiz, Düşmanının Kendi İstediğin Şekilde Düşünmesini Sağlamak Bile Sağlam Bir Stratejidir. Öyle Düşünülmesini İstemediklerini Nereden Biliyoruz.

aynı tip gemi olmasının nesi şüphe uyandırıcı? Biri balıkçı teknesi mi olsaydı?

@30 Mar 2013 16:28 Oradaki 6 tekne aslinda 3 olan teknenin cakmasi bunu göremiyorsan ve sürücü belgen varsa bu vatani seviyorsan hemen geri götür ve ben körüm arkadas hemen geri alin de.

olmaması gereken bir benzerlik göremedim ben

siz bir donanma olsanız filonuzu farklı hovercraflarladan mı kurardınız yoksa, bakımı, üretimi, eğitimi kolaylaşacağı için aynı tip modeli mi? türkiyenin de bütün F16 uçakları birbirinin aynısı ve aynı şekilde uçup atmosferde iz bırakıyor, bu kopya demek mi? kuzey körenin blöf olmadığını, ne çetin bir ülke olduğunu 1950-53 arasında gördük. hadi hiçbir yerde savaş kazanamayan paralı Amerikan soytarı ordusu bir yana, güney kore ve türk ordusuna rağmen yenilmediler. bu propagandalara gelmeyin. nükleer roket üreten bir ülkenin hovercraft gibi basit bir şişme tekneyi üretemeyeceğini düşünmek ahmaklıktır. bu tip haberlere kanmak ise katmerli ahmaklıktır. Amerika ve onu parmağında oynatan bir avuç kapitalist soyguncu yolun sonuna geldiler. aynı gezegende yaşadıklarını unutup dünyayı korkunç silahların baskısıyla elegeçirebileceklerini ve herkesi chipleyip, demokrasi görünümlü bir soytarılıkla güdebileceklerini, sömürebileceklerini sanıyorlar. tanrıyı bürokratik bir ibadet merkezi olarak pazarlayan şeytanlar hariç, gerçek tanrıya gerçek anlamda inanan hiçbir insan adaletsizliklerin sonsuza kadar sürmeyeceğini iyi bilir. dünya nüfusunun yarısından çoğu feci şekilde ölecek, 3. dünya savaşına hazır olun. dünyadaki tahrik edilmiş cinsel, dinsel ve dilsel çatışma ve çılgınlıkları iyi anlayın. bilimle uğraşan biri olarak desteksiz atmadığımı da iyi bilin, askerlik branşım da gerilla savaşı. insanlık, yine ektiğini biçecek.

@30 Mar 2013 17:20 Halkina günde bir kilo patates veremeyen Kuzey Kore'mi hovercraftdan donanma kuracakmis :) Cin destegini kessin su ülkeye 3 ayda acliktan ölür hepsi. Hayatinizda cok Kuzey Koreli tanimissiniz da onlarin orada neler cektigini biliyormussunuz gibi atip tutmayin uradan kacmayi basarmis birini bulursaniz bir gün oturun iki laflayin neyin ne oldugunu anlarsiniz.

17:20 ne içtinde yazdın buraya anlamıyorum ki, bu kadar siyaset kokan bi yorum yazdığına göre kuyruğu kıstıranlardansın. Asıl konuya gelirsek photoshop anlayan birisi orda oynandığını anlar, aynı tip demesinden kasıt gemilerin aynı şekilde duruşudur.

@30 Mar 2013 18:41 ben çay bile içmem, hiçbir partiye veya ideolojiye de üye veya hayran değilim. benim yol göstericim Atatürk. sizin gibilere çok güzel kimyasal kola ve oynanmış hazır gıda ürünleri içirip yedirip düşünme gücünüzü ve sağlığınızı elinizden alıyorlar. bunu da özgürlük ve demokrasi sanmanız sağlanıyor. o yüzden çıkacak olan dünya savaşının ve ölümlerin sorumluluğu yine o sorumsuz ve bilinç tutulması yaşayan kişilere aittir. vicdanım rahat. sizler dünyada yokken bile ben 2K ekran belleğine grafik fonksiyonları yazıyordum. zil zurna cahil ve ukalasınız. ektiğinizi biçersiniz.

yazık laa :P

Hahaha akşam akşam çok güldüm

Kim Yong başkan neden bu kadar sinirlendiğini açıklamış hep samsung yüzünden millete pilastik itelediği için dünyayı bundan kurtaracam diyor.

türk ordusu kunuri'de kendisinden sayıca kat kat üstün çin ordusuna karşı çarpıştı ve müttefik ordularını kuşatılmaktan kurtardı.tüm dünyanın bildiği bir kahramanlık gerçeğini çarptırmayalım. türk ordusunun k.kore ordusuyla çarpıştığını söyleyen arkadaşa bir sözüm var. bu nasıl bir siyasi ideolojidir ki kendi ülkesinin ordusunu basitleştirirken yabancı bir diktatörlüğün ordusunu yüceltiyor. üstelik 2 ordu hiç kaşrılaşmamışken ( tarihsel bilgilerinizde milli duygularınız gibi dip noktada ) BAŞKA BİR KONUDA KUZEY KORE AMERİKADAN VE AB'DEN ALDIĞI GIDA YARDIMLARINI AZ BULDUĞU İÇİN NÜKLEER PROGRAMINI YENİDEN BAŞLATTI. lütfen ama lütfen cahil cahil muhabbetlere tevessül etmeyelim. SAYGILAR

@ALPEREN3 ..Yaw bıraq şu Yüzyıllar oncesini çık dısarı bak insanlara kaç kişi b-ulursun omuz omuza çarpışacaq.

@ALPEREN3 Şu anki Gerçeq sawaslar farklı Crysis Call of Duty e benzemez .

@Antiroid Sen önce dilini öğren sonra milli meselelere kafa yor

@Antiroid sevgili antiroid mesele omuz omuza çarpışmak değil bu ülkeyi yerip yerip burda yaşayanlara cevap vermek. anlamadığım madem bu kadar mükemmel bir kuzey Kore'leri var ne duruyorlar hemen gitsinler. zaten ülke nüfusunun%40 askeri kurumlarda istihdam ediliyor. edep yerlerinin kılları bile büyümemiş olan kim yong il' in emir komutasına hemen girsinler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir