Laptop'unuzu kablosuz hotspot'a dönüştürün!

Laptop'unuzun internetini Wi-Fi üzerinden paylaşmanın kolay yolunu açıklıyoruz!

Laptop'unuzu kablosuz hotspot'a dönüştürün!

Laptop'unuzu kablolu veya kablosuz bağlantıyı kablosuz bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan bir hotspot'a dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Böylece etraftaki diğer cihazlar, laptop'unuz üzerinden internete bağlanabilirler.

Bunu yapmanın yolu oldukça kolay. İşte izlemeniz gereken adımlar.

1. Yazılımı indirin

Öncelikle ücretsiz bir yazılım olan Virtual Router'a ihtiyacınız var. Yazılımı indirin ve çalıştırın.

2. Yükleyin

Kurulum dosyasını çalıştırın ve adımları geçerek yükleyin. Virtual Router'ı sadece kendi kullanıcı hesabınız için veya tüm kullanıcılar için kurabilirsiniz.

3. Ağınıza isim verin

Virtual Router'ı yükledikten sonra, karşınıza kablosuz ağınıza isim vermenizi (SSID) sağlayan bir pencere gelecek. Varsayılan ad olarak "VirtualRouter.codeplex.com" kullanılıyor ancak bunu değiştirebilirsiniz.

4. Bir parola belirleyin

SSID kutusunun altında ağınız için parola belirleyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız ağınıza herkes bağlanabilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Tahmin edilmesi zor bir parola seçin, ancak şifreyi cihazlarınızda yazmak çok zor olmasın. En az 8 karakterli bir parola seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Win 7 'de bagdastiriciyi secip sag tus ozelliklerden paylastir ile erisim saglayabiliyorduk. W8- W10 da bu kaldirildi mi? Eger varsa bu program fazladan ne sagliyor bize?

Windows 10 da kendinden böyle bir özellik yok mu ?

win 8 ve win 10da bu özellik k knediğinden var bu program fazlalık hiçbir +sı yok boşa haber yapılmış yani bu win 7de kullanılır vista ve xpde böyle bir özellik yokki programla dahil yapılamaz yani reklam amaçlı açılmış haber yani hiçbir +sı yok kısaca

@SonKraLL Windows 98'de bile internet paylasim ozelligi var. Bilmedigin konuda yorum yapma.

Windows 8 ve 10 komut satırından kod yazarak çalışabilir kendinden böyle bir desteği yok. Program olarak benim önerim Baidu Wifi HotSpot

açık kaynak kodlu bir program kodundan çalmak için incelemiştim baglı olan wifi cihazlarını listeleme gibi ek bir özelliği bulunuyor.

Bunla ugrascaniza connectify me yukleyin tmm dir

Hızı Nasıl peki? Galiba laptopun WiFi ağını kullanarak dağıtacak

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Laptop'unuzu kablosuz hotspot'a dönüştürün!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir