LG, AMD Freesync'li monitörünü tanıttı!

LG, dünyanın ilk AMD Freesync özellikli 21:9 oyun monitörünü tanıttı.

LG'den Freesync monitör!

LG Electronics yeni 21:9 UltraWide monitör serisini tanıttı. Seri içerisinde hızlı oyun akışı sırasında kusursuz görüntü sağlayan, dünyanın ilk AMD FreeSync teknolojisi uyumlu UltraWide monitörü öne çıktı.

AMD FreeSync Teknolojili 21:9 UltraWide Oyun Monitörü

Özellikle grafik yoğun oyunlar için geliştirilen LG 34UM67 modeli şirketin ilk 21:9 UltraWide Oyun Monitörü olma özelliği taşıyor. AMD'nin FreeSync teknolojisi, monitör ve ekran kartı arasında senkronizasyon sorunu yaşandığında görülen kopmaların önüne geçiyor. Böylece yumuşak ve iyi bir oyun deneyimini garanti eden FreeSync teknolojisi, resim karesi hızında herhangi bir kayıp yaşanmadan akıcı bir görüntü sağlıyor.

"Özgür ve açık endüstri standartlarını temel alan AMD FreeSync teknolojisi inovatif bir monitör teknolojisi olarak, 30 yıldır PC oyuncularını rahatsız eden kopmaları ve ekran donmalarını ortadan kaldırıyor," diyerek sözlerine başlayan AMD ISV/IHV İş Ortağı Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Roy Taylor, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "AMD FreeSync teknolojili LG UltraWide Oyun Monitörü gibi heyecan verici ekranları tüketicilerimize LG Electronics işbirliği ile sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz"

UltraWide oyun monitörü, sıradan 16:9 monitörlerde görülmeyen gizli alanları değerlendirerek kullanıcıların avantaj sağladığı fazladan UltraWide görüş alanı (FOV) veriyor. Monitörün Siyah Dengeleyicisi karanlık sahneleri aydınlatıyor ve nesne ya da düşmanların gizlenebileceği koyu siyah alanlarının açıkça fark edilmesine yardımcı oluyor. Dynamic Action Sync modu girdi teklemelerini en düşük seviyeye indirirken oyunun oynanışını gerçek zamanlı hale getiriyor. Battlefield 4, World of Warcraft ve ArcheAge gibi birçok oyun 21:9 çözünürlüğü desteklerken daha birçok oyunun bu çözünürlüğü gelecekte desteklemesi bekleniyor.

Genişletilmiş ekrana sahip kavisli 34 inç 21:9 monitör

LG'nin kavisli 34 inç Quad HD çözünürlüğe sahip (3440x1440) UltraWide monitörü (Model 34UC97) ekran yüzeyinin neredeyse tamamını kullanıyor. Monitör, grafik tasarımcılar ya da fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyoneller için daha fazla resim alanı veriyor ve içerik yaratıcılarının daha uzun video resim sekansları görmesini sağlıyor. Yüksek hızlı veri transferine imkân veren ThunderboltTM 2 uyumuyla Mac kullanıcıları da monitörü kolaylıkla kullanabiliyor. Kavisli ekran kullanıcıların oyun deneyimini de iyileştiriyor.

sRGB renk alanının yüzde 99'unda renkleri yeniden yaratan In-Plane Switching (IPS) ekranın sağladığı 178 derecelik görüş açısı sayesinde herhangi bir açıda renk bozulması yaşanmıyor. Monitörün renk isabeti, görüş açısı ve sRGB renk alanı TÜV Rheinland ve Intertek tarafından sertifikalandırıldı ve UL tarafından onaylandı.

Süper Renk Yönetimi için Dijital Sinema 4K Monitör

Ultra HD çözünürlükten (3840 x 2160) daha fazla piksele sahip olan, 4K çözünürlüklü (4096 x 2160) LG, Digital Cinema 4K Monitor (Model 31MU97) modelini de tanıttı. 4K içeriğini göstermekle kalmayan monitör, Digital Intermediate (DI) işlemlerinin üstesinden gelme konusunda da başarılı bir iş çıkarıyor. Adobe Color Space'in yüzde 99,5'inden fazlasına sahip olan monitör, renk yönetimi için de ideal yapısıyla öne çıkıyor.

Okuyucu Yorumları