LG G3, piyasadaki amiral gemileri karşısında!

LG G3'ün özelliklerini Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5, HTC One M8 ve iPhone 5S ile kıyaslıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
LG G3, piyasadaki amiral gemileri karşısında!

LG G3 ortaya çıktığında çoğumuz şaşırmadık, çünkü sızıntılar zaten telefonun birçok özelliğini bizlere haber vermişti. Telefonun kendisini de farklı sızıntılarda birkaç kez görmüştük.

Akıllı telefon piyasasının en üst kısmında Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 ve HTC One M8, iPhone 5S gibi cihazlar arasında yaşanan rekabet, G3'ün de katılımıyla beraber iyice kızgınlaştı. 

Peki LG G3, piyasadaki amiral gemisi telefonlar karşısında nasıl bir duruş sergiliyor? G3'ün özelliklerini sizler için Galaxy S5, Xperia Z2, One M8 ve iPhone 5S'inkilerle tek tek karşılaştırdık. Karşılaştırmamıza tasarımdan başlamak için, sonraki sayfaya tıklamanız yeterli.

Tasarım

LG G3 metal gibi görünüyor, ama metal değil

Tasarım

Üst düzey akıllı telefonlar, şu sıralar siyah bir tabaka olmaktan ötesini sunmak için çabalıyorlar.

LG G3, en büyük ekrana sahip olması nedeniyle 146.3 x 74.6 x 8.9mm ölçüleriyle geliyor. Telefon, büyük boyutuna rağmen en küçük çerçeveye sahip olması sayesinde bunu dezavantaja dönüştürmüyor. Fırçalanmış metal gibi görünen plastik kapak, telefonun beklenenden hafif olmasını sağlıyor. LG G3'ün ağırlığı, 149 gram.

iPhone 5S, metal gövdesine rağmen sadece 112 gram ağırlığında. Ancak 123.8 x 58.6 x 7.6mm boyutlarıyla en küçük amiral gemisi.

160 gramlık HTC One M8 ve 163 gramlık Sony Xperia Z2 ise en ağır iki amiral gemisi olma özelliğine sahipler. Boyutları da sırasıyla 146.4 x 70.6 x 9.4 mm ve 146.8 x 73.3 x 8.2 mm.

HTC One M8, önceki sürümleri gibi tek parçadan oluşan, metal bir gövdeyle geliyor. Xperia Z2 ise metal ve cam gövdeye sahip. Galaxy S5 ve LG G3'ün ise arka kapakları çıkabiliyor.

LG G3, microSD kart ile genişletilebilme desteği sunuyor. Bu ise genişletilemeyen tek amiral gemisinin iPhone 5S olduğu anlamına geliyor. Aradığınız su ve toz geçirmeyen bir telefon ise, ya Galaxy S5'i, ya da Xperia Z2'yi seçmeniz gerekiyor.

LG G3, Galaxy S5 ve Xperia Z2, microSIM portlarıyla gelirken HTC One M8 ve iPhone 5S'in her ikisi de daha küçük nanoSIM'leri kabul etmekteler.

LG G3'ün tasarımındaki bir başka farklılık, ses ve güç düğmelerini arka yüzeyde sunması. Düğmeler, LG G2'ye göre daha düzler ve cebinizde eskisi gibi çıkıntı oluşturmuyorlar. Apple, Touch ID parmak izi tarayıcısıyla gelirken Galaxy S5 de kendi parmak izi tarayıcısını sunuyor. HTC, çift hoparlörleri sayesinde stereo ses sunarken Sony'yse omni-balance tasarımıyla övünüyor.

Ekran

Ekran

LG'nin G3'ü tanıtırken yaptığı konuşmanın merkezinde, telefonun ekranı vardı. Galaxy S5, M8 ve Z2 gibi amiral gemileri 1920x1080 çözünürlüklü, Full HD ekranlarla ortaya çıkmışlardı. LG G3 ise 2560 x 1440 çözünürlüklü bir ekranla geliyor (Quad HD). Bu yeni ekranın bizler için ne anlama geldiği, ek piksellerin fark edilip edilmediği, pil ömrünü nasıl etkilediği şu sıralar çok konuşuluyor.

5.5'lik LG G3, en çok pikseli sunmasının yanında, en büyük ekrana da sahip. Android'li amiral gemileri arasında 5 inç'lik HTC One M8, en küçük telefon. Galaxy S5 5.1 inç'lik, Xperia Z2 5.2 inç'lik ekranlar sunuyorlar.

iPhone 5S'in 4 inç'lik, nispeten küçük sayılabilecek ekranı, sadece 1136x640 çözünürlük sunuyor. Bu düşük çözünürlük, aynı zamanda telefonun 326 ppi ile en düşük piksel yoğunluğuna sahip olması anlamına geliyor.

LG G3, 538 ppi piksel yoğunluğuyla Android'li rakiplerini yine solluyor. HTC One 441 ppi, Galaxy S5 432 ppi, Xperia Z2 ise 424 ppi piksel yoğunluğu sunuyorlar.

Ancak her üretici farklı bir ekran teknolojisi kullandığından, çözünürlük her şey demek değil. Galaxy S5, AMOLED panelle gelirken, M8'de Super LCD3 ekran bulunuyor. Sony, IPS LCD ekrana sahip, Apple ise LED IPS LCD ekranı tercih ediyor.

İşlemci ve RAM

iPhone en güçlüsü olmayabilir, ama yeterince hızlı

İşlemci ve RAM

Modern amiral gemisi ceplerin bir başka önemli özelliği, dev ekranlarını besleyen işlem güçleri. Burada işlemcinin modeli ve çekirdek sayısından onu destekleyen RAM miktarına ve GPU'ya üç temel bileşen bulunuyor.

Makalemizde ele aldığımız tüm Android'li amiral gemileri, Qualcomm'un dört çekirdekli Snapdragon 801 yonga seti ve Adreno 300 GPU ile geliyorlar. Ancak saat hızlarında bazı farklılıklar var. İki Koreli firma, saat hızında 2.5GHz'i tercih ederken One M8 ve Xperia Z2, 2.3GHz saat hızında çalışıyor.

RAM cephesinde LG G3, Samsung ve HTC şu sıralar ceplerde en sık rastlanan 2GB'lık RAM'i tercih ediyor. Sony ise Xpeira Z2'ye 3GB RAM eklemiş. LG G3'ün 3GB RAM'e sahip bir modeli var, ancak bu RAM sadece 32GB'lık modelde bulunuyor. 16GB'lık modeli satın almanız halinde, 2GB RAM ile kısıtlı kalıyorsunuz.

1.3GHz çift çekirdekli 64-bit işlemciye sahip iPhone 5S, 1GB RAM'i ve PowerVR G6430 GPU'suyla oldukça geriden geliyor.

Tüm telefonlar, 16GB'lık bir sürüme sahipken G3, Galaxy S5 ve One M8'in 32GB'lık sürümleri de var. iPhone 5S ise sadece 64GB'lık depolama alanı sunuyor ve microSD ile genişletilemeyen tek telefon.

İşletim sistemi

İşletim sistemi

Tüm amiral gemilerinin farklılaştığı bir başka alan ise kullandıkları yazılımlar. iPhone 5S, Android yerine iOS 7 kullandığı için makalemizin yalnız kahramanı durumunda.

Android'li tüm amiral gemileri, Android'in son sürümü olan 4.4.2 KitKat ile geliyorlar. Ancak bu noktada cepler arasındaki benzerlikler sona eriyor, çünkü her üretici, Android'in açık kaynak kodlu yapısından faydalanıyor.

LG, G3'te basit ve parlak bir arayüz kullanıyor. KnockOn işlevi sayesinde ekran kapalıyken üzerine iki kez dokunarak telefonu uyandırabiliyorsunuz.

Galaxy S5, en son TouchWiz arayüzünü kullanıyor ve yuvarlak simgeler sunuyor. Xperia Z2 ise Sony'nin kendine has kullanıcı arayüzünü kullanıyor.

Sense 6.0 ile beraber gelen HTC One M8, haberleri ve sosyal güncellemeleri bir araya getiren Blinkfeed ekranıyla belki de standart Android'den en farklısını sunuyor.

Kamera

Xperia Z2'nin 20.7MP'lik bir kamerası var

Kamera

Kompakt kameraları cep telefonlarına sıkıştırmaya çalışan cep kameraları, artık sadece piksel sayısıyla uğraşmıyorlar.

Cep kameralarında yapılan geliştirmelerden bir tanesi, Optik Görsel Dengeleme (OIS). Geçen seneki LG G2'de ortaya çıkan özellik, 13MP'lik kameraya sahip LG G3'te de var ve OIS+ olarak güncellenmiş bulunuyor. Cihazın ön tarafında selfie'leriniz için 2.1MP'lik bir kamera da var.

Samsung, telefonunda 4K video kaydı yapabilen 16MP'lik, LED ile desteklenmiş bir ISOCELL kameraya yer veriyor. Ön tarafta ise 2MP'lik bir kamera var.

Sony Xperia Z2'nin 20.7MP'lik kamerası, Galaxy S5'ten de fazla piksele sahip. 4K video kaydı yapabilen kamera, bir LED flaşa da sahip. Ön yüzde ise telefon, 2.2MP'lik bir kamerayla Koreli rakiplerini geçiyor.

Çift LED flaşla gelen HTC One M8'de bir Ultrapixel kamera bulunuyor. Sadece 4MP'lik bir sensöre sahip olan bu kameranın pikselleri biraz daha geniş olduğundan ve daha iyi ışık toplayabildiğinden, düşük ışıkta daha iyi performans sunuyor. İkinci kamera ise alan derinliği bilgisini yakalamaya izin veriyor.

Megapikseller havada uçuşurken iPhone 5S'in sadece 8MP'lik bir kamerayla gelmesi ise garip bir durum. Ancak cep, sahip olduğu çift LED ile aydınlatmanın yetersiz olduğu yerlerde doğal renkler sunabiliyor.

Pil

Galaxy S5'in pili değiştirilebiliyor...

Pil

Rakiplerindekinden daha büyük, devasa bir ekranla gelen LG G3'ün en güçlü pille gelmesini bekliyor olabilirsiniz, ancak durum böyle değil. Bu ünvanın sahibi, 3.200mAh kapasiteli pile sahip Sony Xperia Z2. Çıkarılabilir, 3.000mAh'lik pile sahip G3, ikinci en büyük pille geliyor.

Galaxy S5, 2.800mAh'lik piliyle üçüncü sırada yer alıyor. Galaxy S5'in pili çıkarılabiliyor ve değiştirilebiliyor. HTC One M8'in kasası içinde kilitli bulunan pilinin kapasitesi ise 2.600mAh.

En küçük cep olan iPhone 5S'in pili ise 1.560mAh kuvvetinde.

Fiyat ve ilk kararımız

M8, şu an için en pahalı seçenek

Fiyat

Ne kadar üstün özelliklere sahip olursa olsun, aşırı pahalı olan bir telefon satış yapmayacaktır. Yurtdışı fiyatı 600 doların üzerinde olan LG G3'ün vergiler dahil edildiğinde ülkemizde 2.000 TL'nin altında satılmayacağını söylemek mümkün.

Listemizdeki en pahalı telefon, 2.500 TL'ye satışa sunulan HTC One M8. Galaxy S5 ve Xperia Z2, 2.200 TL ile aynı fiyatı paylaşırken, yeni bir iPhone 5S için 2.159 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlk kararımız

Beğeniyle karşılanan LG G2'nin devamı G3, 2014'ün öne çıkan telefonları arasında olacak gibi görünüyor. HTC ve Sony'nin amiral gemilerinden sonra tanıtılmış olması, onun için bir dezavantaj oluşturabilir. Ancak Koreli firma, QHD ekranlı cebi piyasaya süren ilk firma olmayı başarmış durumda.

LG'nin bu müthiş ekranı sunarken pil ömrünü dengede tutması, onun kazanmasını sağlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 72 Yorum

Apple geriden mi geliyor :) stabilitede onlarin övündüğü 8 cekirdekler kaldirmazken, apple canavar gibi calistirdigi aşikardir ...

Apple'ı ezmedeki amacı anlamadım??

Kamera için z2 ekran için g3 tasarım için m8 . Gerisi fasa fiso. Kim takar 4" iphone u.

Yukarıda saydıklarınızın hepsini bir araya getirseniz bi Lumia 930 etmez herşeyden önce o ne ya öyle tasarım harikası

Kısaca 5s almayın dseydiniz ya kağıt üstündekilerle editörlük mü yapılır.

Galaxy S5, en son TouchWiz arayüzünü kullanıyor ve yuvarlak simgeler sunuyor.Vah canııım sanki symbianın songünlerini yaşıyor sanki

Bu nasil bir cumle ya.(aşağıda ekledim) Kamerayi yorumluyorsunuz ama LG icin en önemli ozellik olan 4k video cekiminden bahsetmiyorsunuz bile. Ama iş samsung'a e gelince 4kdan bahsediyorsunuz tebrik ediyorum sizi. Cep kameralarında yapılan geliştirmelerden bir tanesi, Optik Görsel Dengeleme (OIS). Geçen seneki LG G2'de ortaya çıkan özellik, 13MP'lik kameraya sahip LG G3'te de var ve OIS+ olarak güncellenmiş bulunuyor. Cihazın ön tarafında selfie'leriniz için 2.1MP'lik bir kamera da var. Samsung, telefonunda 4K video kaydı yapabilen 16MP'lik, LED ile desteklenmiş bir ISOCELL kameraya yer veriyor. Ön tarafta ise 2MP'lik bir kamera var.

O kadar sağlam donanım ve ekran ama 3000mah pil o telefon 1 günü çıkartabilirmi merak ediyorum?

O kadar sağlam donanım ve ekran ama 3000mah pil o telefon 1 günü çıkartabilirmi merak ediyorum?

O kadar sağlam donanım ve ekran ama 3000mah pil o telefon 1 günü çıkartabilirmi merak ediyorum?

bu karsiladtirmami simdi telefon ozelliklerine bakip internetten bunu bizde karsilastirabilirdik

Xperia x2... Başka bişey...

@05 Haz 2014 09:17 Xperia Z 2 olmasın o :)

Bu tip karşılaştırmalardan ya da model incelemelerinden sıkılan bir tek ben miyim? Her yeni model çıktığında aynı muhabbet.

iphone ye acıdım garibim aralrında ezildi

@05 Haz 2014 09:45 diyorsunuz. Ama iphoneun kullandğı işletim sisteminin yapısı gereği zaten yüksek kapasiteli ram ihtiyacında olmadığını bilmiyorsunuz sanırım. Android tıpkı windows gibi kullandıkça şişen bir sistem. Bu yüzden en yüksek kapasiteli cihazlar bile zamanla zorlanıyor, takılıyor ve bunlar olmaya devam edecek. Tıpkı bir mac bilgisayarı yıllarca aynı performansta kullanıp windowsa yılda bir format atmak gerektiği gibi, androidi de belli aralıklarla sıfırlamalısınız ki ilerki yıllarda kullanabilesiniz. Oysa daha bu hafta başında gördüğümüz gibi apple'ın yıllar önce çıkarttığı 4s bile ios 8 kullanabilecek ve ios her zaman androidin önünde olmaya devam edecek. Kim hangi donanımlı bir cihaz çıkartırsa çıkartsın sonuç değşmeyecek. Çünkü sorun cihaz değil, işletim istemi kaynaklı. İphone'un tek yetersiz kaldığı nokta ekran boyutu olarak değerlendirilebilir, o da bildiğimiz gibi iphone 6 ile birlikte çözülek ve burdaki cihazların tamamı nal toplamaya devam edecek.

@06 Haz 2014 02:13 Hahaha her yorumunda windowsu işin içine katmışsın bu konuda ne kadar cahil olduğun çok belli oluyor kumda oyna evladım 5s dediğin boşluklar arasına küçük bir ekran yerleştirilmiş işletim sistemi marka değeri çokcada körlük derecesinde fanboyu olan (yani sen) ancak rakiplerinin hızına artık yetişemeyen bir sistem hal böyle oluncada senin gibiler komik duruma düşüyor sadece.

Rakiplerini tokatladı da sanki ? Aradaki farklar uçurum olmasada LG G3 farkını yine ortaya koymuş.

@05 Haz 2014 09:46 heee tokatladı :) anlamadığın kelimeleri cümle içinde kullan da, kim tokatlamış anla bence :)

@06 Haz 2014 09:36 Sen önce cümle kurmayı öğren de ondan sonra gel burada TDK havaları yap ;)

G3 e hayran kaldım umarım ucuz gelirde alırız

@05 Haz 2014 09:49 2000 üstü olacak öyle dediler

@05 Haz 2014 09:49 pilastiğemi hayran kaldın ?

@05 Haz 2014 15:32 önce "plastik" yazmayı öğrensen...

hepsinden bir özellik alarak kendimiz oluştursak daha iyi aslında, böyle hepsinde bir eksi bir artı özellik var. yani bu fiyatlara kusursuz değiller.

Bu makaleyi hazırlayan arkadaşa soruyorum neden fanboyluk yapıyorsun ? İphone 5s 1.3 ghz ile gelebilir ama rakipleri gibi 2.5 ghz ile gelip rehbere girerken kasım kasım kasılmıyor.Yaklaşık 6 aydır 5s gold 32 gb kullanıyorum geriden gelen cihazımın daha 1 kere bile kastığını görmedim.Ayrıyetten iphoneların ikinci el piyasası fiyatı diğer rakiplerine göre düşmüyor sabit fiyat.Samsung galaxy s4 kullanıyodum ilk çıktığında 2.000 ? den aldım 3 ay sonra cihazın sıfırı 1.600 ? düştü şuan 1.350? hatta araştırılırsa daha uygun fiyata bulunuyor.Teknoloji dünyasında Apple her zaman önde. Bir rakibinizin sizi taklit etmesinden endişelenmeyin. Sizin yolunuzdan ilerliyorsa,sizi yenemez A.claudianius Apple'ın taklitlerinden kaçının :)

@05 Haz 2014 11:12 Bence asıl fanboy sensin...

@05 Haz 2014 11:12 Android maceranı samsungla yaşamış olman üzücü. htc one m8 kullanmadan asla rehbere girerken kasıyor diyemezsin android için. O da stock android kullanmakta sonuçta ve sense arayüzü denilen arayüz oldukça akıcı ve stabil bir arayüzdür. bilgi sahibi olman lazım ki fikir sahibi olabilesin. Yoksa algı yaratmak en kolayı.

@07 Haz 2014 20:48 Geçen yıl ilk çıktığında Htc One M7 kullandım.Cihaz facebookta bile gezinirken o kadar ısınıyordu ki üstüne yumurta kırsam pişebilecek derecede.Kamera konusuna değinmemi ister misin ? 2,.100 Türk Lirası verdiğim cihaz gündüz dış mekan çekimleri hariç çamur gibi fotoğraflar çekiyordu.Tek sevebildiğim özelliği boomsound özelliği verdiği ses kalitesi mükemmel.Ayrıca android sisteminin nasıl windows gibi şiştiğini herkes biliyor belirli aralıklarda cihaza format atmazsan kullanılamaz hale geliyor.Lg G2 cihazını da kullandım 13 megapixel kamerasıyla ne kadar iğrenç fotoğraflar çektiğini burdan yayınlayabilirim.Tekrardan İphone'a dönmemin nedeni olgunlaşmamış hiç bir özelliği eklememeleri.2010 yılından beri İphone 4,Samsung galaxy s 2 - 3 - 4,Lg nexus 4,Htc one m7,lg g2 ve son olarak İphone 5s cihazlarını kullandım ve gerçekten 5s ile şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım ne malzeme kalitesi olarak nede işletim sistemi olarak.

@08 Haz 2014 23:25 hehehe windows gibi şiştiğimi bence sen başka sistemle karıştırdın yada sen şiştin windowsun şişmiş halini getir ben sana istediğin telefonu ücretsiz kargolarım ;)

Keşke 930uda katsaydınız niye bu kadar Nokia düşmanı oldunuz.

@05 Haz 2014 12:23 930 DİYORSUN AMA daha tanıtılmayan bir telefonu nasıl karşılaştırmaya alacak ?

htc m8 2500 tl değil... araştırsanız 1700-1800 civarlarında olduğunu görürdünüz

@05 Haz 2014 12:33 o paralel olan arkadaş

"1.3GHz çift çekirdekli 64-bit işlemciye sahip iPhone 5S, 1GB RAM'i ve PowerVR G6430 GPU'suyla oldukça geriden geliyor." Evet gerçekten çok geriden geliyormuş. Bu cümleyi okuyup da, özellikle 64bit bölümünü, geriden geliyor diye yorum yapan editörün aklından şüphe ederim.

eğer apple elindeki patentleri bu kadar savunursa android rehber hep geç açılacak diye biliyorum..eğer başka patentleride böyle savunursa gelişmiş telefonlar rüya olarak kalacaktır..başaramadı bir şekilde ve bizde böylesine gelişmiş telefonları birbiri ile kıyaslayabiliyoruz..sen üzülebilirsin ama bizlerde seviniyoruz...

O kadar iphone'u kötüleyin ki tek başına sektörü elinde tutabiliyor o DÜŞÜK dediğiniz özellikler ile , bi g3 veya z2 nin daha fazla özelliğinin olmasının satışa yansımadığı görülüyor hepsinden kağıt üzerinde daha düşük görünen iphone ise geçen yılın eylül ayında çıkan ve hala piyasada yerini çok iyi koruyan bir cihaz . Devir wp ile ios devri.

@05 Haz 2014 14:43 DEVİR WİNDOWS VE WP DEVRİ

930 nerde nokiayıda karşılaştırmalara dahil ediniz

@05 Haz 2014 15:13 biri bu arkadaş nokia'nın artık ne durumda olduğunu söylesin :)

@06 Haz 2014 09:33 samsung'dan ne kadar para aldın merak ettim..Leğencilerin gözü bir şeyleri göremiyor hala...Nokia batmadı satıldı hem de Microsoft gibi bir deve..Ve daha da iyi cihazlarla devam ediyor...Ne zamandan beri eline Nokia almadıysan anlayamazsın :D komik insan :D

ben g2 kullanıyorum gayet stabil.. eskidendi o elmanın stabilitesi. şimdi onuda kaybetti

Samsung beni yakalayamaz ki (Apple)

iPhone 5S çok kötü kalmış. Hiç bi halta yaramaz. Özellikle ekranı çok küçük. Bende iPad mini var. Aldığıma verdiğim 700 tl ye pişman oldum. PC m den hiç birşey kopyalayamıyorum. Hiç bir video atamıyorum. Çok kötüymüş. Ama iş işten geçti. Ayrıca ios7 hiç stabil falan da değil. Android kadar berbat olmasada hataları var.

@05 Haz 2014 17:43 ipad 2 yi hala kullanıyorum yağ gibi akıyor. pc den birşey kopyalayamaman senin sorunun bence araştırsaydın keşke

Androidde Htc den sasmayın..

yukarda bahsedilen cihazlardan üçünü kullandım. iphone 5s, htc one m8 ve xperia z2. bu üçünü kıyaslayınca iphone derim. ancak illa ki android alacaksanız htc, sony'ye her alanda (tasarım, kullanım kolaylığı vs) büyük fark atıyor. xperia z2 daha çok eğlence odaklı üretilmiş bir cihazken htc m8 daha çok iş ve haber odaklı.

G3 ü beğenmedim, bu sefer olmamış. Z2 biraz kaba ve kapaklar hiç kullanışlı değil. M8 de batarya ve HTC logosu işi bozuyor. Iphone şarjı çok az gidiyor ve ekran çok küçük. Özetle hiçbiri kusursuz değil.

Quad ekranlı ilk telefon vivo Xplay 3s ve oppa find 7 dir editörler amma cahil para alıp haber yapa yapa gerçekleri unutuyorlar

Haberi yapan Apple ı ezdiğini zannederek cahilliğini ifşa etmiştir

Kamera icin z2 diyenler 5dakika cekimden sonra tel kapaniyor asiri isinmaktan...

@08 Haz 2014 02:32 sadece 4k çekimde çok ısınıp kapanıyor.Ona bakarsan S5 de 4k video kaydına sadece 3 dakika izin veriyor daha fazla çekemiyorsun bu yüzden ben 3 dakikayla sınırlandırılmasındansa sınırlama olmamasını tercih ederim.

Kim ne derse desin şuan en iyi telefon.

elinizde s3 bile varsa bu telefonların hiçbiri alınmaz fark yaratacak özellik yok .

Ziyaretçi 06 Haz 2014 02:13 Android tıpkı Windows gibi kullandıkça şişen bir işletim sistemi demiş arkadaş. Sen eline Windows Phone almadın galiba elma fanboyu seni? Ben 920 kullanıyorum ne kasma gordum ne başka bişey ios ve android neymiş Windows Phone un yanında? Biri kasar birinin bataryası 1400 mahlerde gezer günü zor çıkartır gelip burda apple ı savunuyo sanki bilmiyoruz senin prizin yanından hiç ayrılmadığını bi konu hakkında bilmeden cevap verme kim bilir yaşın kaç 15-16 mı?

@08 Haz 2014 11:25 Aynen katılıyorum 1 senedir lumia kullanıyorum daha bir kere takıldığını şiştiğini görmedim uygulamaları hafıza karına kurma opsiyonu geldikten sonra daha da güzel oldu hatta..hız stabilite konusunda mükemmel bir sistem android gibi bir arayüzü ve özelleştirme opsiyonları olsaydı ki isteseler kralını yaparlar o zaman bu sistemin değeri anlaşılabilirdi bir çok kullanıcı sırf arayüzü beğenmediği için telefon kötülüyor bilgi bununla sınırlı ne yazık ki.

Şu AYFON için EPILA bi yazı mı göndersek bataryayı büyütmesi için millet kan ağlıyo şarjım çabuk bitiyo diye!!:D birileride gelmiş burda 5s i övüyo

Her telefonun ayrı bir güzelliği var. Bu nedenle bir şey gerçek LG g3 baktığımda benim için en itici gelen yanı ekranı büyümeleri. Bu tasarımı ve biraz daha sağlam yapı Kredi üzerine oturma bilirlerdi. Bunun haricinde telefondaki emeğe saygı duyulması gerek.

Her telefonun ayrı bir güzelliği var. Bu nedenle bir şey gerçek LG g3 baktığımda benim için en itici gelen yanı ekranı büyümeleri. Bu tasarımı ve biraz daha sağlam yapı Kredi üzerine oturma bilirlerdi. Bunun haricinde telefondaki emeğe saygı duyulması gerek.

Sayın site yöneticileri, verdiğiniz haberlerin hepsi niçin bir sayfada verilmiyor? slm.

herkesin zevki farklıdır ..... telefonun akıllı bir telefon ise ve geniş bir ekrana sahip deilse benim için nokia 6300 kullan daha iyi... telefon dedin mi herşeyi ile kendini göstermeli lg de tam da bunu yapmış

@08 Haz 2014 15:37 bkz Lumia 1520 ;)

Xiaomi Mi3/S gelsinde 800-850 den gerisi yalan

sanal tuş o güzelim ekranın içine ediyor. kafasız lg!

apple belki donanımsal olarak yeni cihazlardan düsük olabilir ama programların , oyunların vs. stabil calıstırmasına hastayım 2,5 senedir 4S kullanıyorum ve yeni ve güclü görsellere sahip oyunlarda ciddi anlamda bile cok stabil calısıyor ...

Nokia lumia 1520 veya lumia 930 un olmaması çok saçma olmuş ya tamamen android telefonlarla kıyaslayın yada 3 büyük işletim sistemiyle kıyaslayın. windows phone lu bir nokia olmaması gerçekten ayrımcılık olmuş. kesinlikle sağlıklı bir kıyaslama değil. orda bütün adroidli telefonlar adreno 300GPU değil 330GPU kullanıyor önce bunu düzeltin. sonra demişsiniz aşırı pahalı telefon iş yapmaz hatırlatırım iphone 5 veya 5s ucuz olan galaxy s4 den milyonlarca daha fazla satmıştır. sonra iphone geriden geliyor demiişsiniz allah var sizde biliyorsunuz ordaki androidli telefonları hepsi 2 gb ramden 800-850 mb ram kullanıyor g3 ü tam bilmiyorum 3gb dan yine 1.5gb ram ini 2 gb ramini kalııyordur. nerden geri geliyor allah aşkına iphone 1gb ramden en fazla 100-200 mb ını kullanıyor onlar gibi 1gb ram kullanmıyor bu durumda nokiayı koymamanız ayıp olmuş nokia ( windows phone )da yer çatlasın 2gb ramin 200-330 mb ını kullanıyordur belkide 100 mn ramdir hadi şimdi kıyasla kim üstün adroidli telefonların hepsinin donanımı çöktü. snapdragon 801 leri var diyorsanızda yapma ya sanki snapdragon 800 ile 801 arasında dağlar kadar fark var sanki. Kısaca yemişim lg g3 ünü samsung s5 ini LİDER NOKİA VE İPHONE BU KADAR BASİT çogu insanda nokiayı popülaritesi gitti diye kötülüyor kulaktan duyma haberlerle la bi gidin siz ne anlarsınız telefondan, telefon donanımından.

lg g3 özellik olarak çok fazla yenilik getirmese bile içlerinde tasarım ve özellik manasında 1 adım önde vesselam

HTC One M8 tek geçiyorum.. Sağlamlık, dizayn, kalite, hız, kapasite,pil,fotograf,ses.. Hangi yönden bakarsanız bakın hep ilk üçte ve çoğunda birinci sırada.. Takılan pahalı bir oyuncak değil de profesyonel işlerinizi her bakımdan rahatlıkla yapacak bir alet arıyorsanız HTC One M8'i kesinlikle tavsiye ederim..

LG G3 BENCE MÜTHİŞ ÖZELLİKLERİYLE ÖTEKİLERİN ÖNÜNDE

Lg g3 al ekrani catlasin

@29 Ağu 2014 02:48 Ya neyin kafasını yaşıyorsun :) Gorilla Glas 3 ile korunan bir ekran o. sen gidip üzerinde tepinirsen artık bilemicem ! şakacı

Sen de yorum yaz