LG, giyilebilen telefon hayali kuruyor!

LG'nin patentini aldığı bu ilginç cihaz, yakın gelecekte akıllı saatleri tarihe gömebilir!

LG, giyilebilen telefon hayali kuruyor!

Her sene işlem gücünü ve ekran çözünürlüğünü katlayarak geliştiren akıllı telefonların çoğunlukla değişmeyen bir yanları var: tasarımları. LG ve Samsung gibi sayısı sınırlı birkaç firma, klasik düz telefonların yanında, farklı görünümlü cihazlar üretme denemelerinde bulunuyorlar. LG'nin yeni aldığı bir patent ise bileğe giyilebilen bir akıllı telefonu tarif ediyor.

Patentte kıvrılıp, bileğe sarılan telefonun tam olarak nasıl çalışacağından bahsedilmiyor. Bu yüzden onun gerçeğe dönüşmesinin yakın olmadığını söylemek mümkün. Bugün bükülebilen telefonlara sahip olsak da, bu cihazların bükülme kapasiteleri oldukça sınırlı.

Aslında buna çok benzer patenti, geçtiğimiz günlerde Samsung da almıştı. İki patent arasında yapısal açıdan bazı farklar olsa da, iki devin aynı fikri paylaşıyor oldukları açık. 

Piyasada halen kalkış yapmayı bekleyen akıllı saatler bulunduğundan, bu tip cihazların öncelikle akıllı saatleri ortadan kaldırmaları gerekebilir. Yine de LG ve Samsung gibi büyük firmaların yeni fikirler üzerinde düşünüp taşındıklarını bilmek güzel.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence geleceğin telefonu bir değil birden fazla birbirinden ayrı ama bir şekilde herbiri kablosuz iletişim ile bağlantı içindeki parçalardan oluşmalı. Meselâ ekran için telefona değil özel bir gözlük yada daha iyisi bir lens olması, dokunmatik için ise en kötü projeksiyon ama sanal yüzeye temas vs. gibi ... Aslında gelecek kısaca giyilebilir ürünlerde ...

Kivrilip eski hale donuyordu,kivrilip saat olmaya baslayacak artik.Fiyatlarda gittikce artiyor...Bakalim ilerde okadar para verdikten sonra kivirip kivirip napicaz telefonlarimizi bilmem :)

Arkadaş bu patent işi iyice saçma olmaya başladı. Firmalar 1-2 çizime patent alabiliyor. Biz ise burada patent almaya kalkınca kırk dereden su getiriyorlar.Uzun uzun yazmayayım ama kısaca paranız yoksa patent dahi alamıyorsunuz.

@17 Nisan 2015 19:16 Adamlar sadece burada gördüğün resimle patent almaya gitmiyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir