Listelerinizi Spotify ve Apple Music arasında nasıl taşıyabilirsiniz? Adım adım açıklıyoruz...

Çalma listelerinizin sizi belirli bir müzik platformuna mahkum etmesine izin vermek istiyorsanız, onları yeni bir platforma nasıl taşıyacağınızı bilmeniz gerekiyor. İşte, müzik akış hizmetleri arasında listelerinizi taşımanın kolay yolları.

Listelerinizi Spotify ve Apple Music arasında nasıl taşıyabilirsiniz?

Tüm büyük müzik akış hizmetleri, başka bir platforma geçiş yapmanızı biraz sinir bozucu hale getirerek kullanıcıları ellerinde tutacaklarına güveniyorlar. Bu yüzden uygulamalarına "bu çalma listesini başka bir platforma taşı" özelliği eklemiyorlar. Örneğin Apple Music'ten Spotify'a geçecekseniz, oluşturduğunuz listeleri de beraberinizde geçiremiyorsunuz.

Ama bunu aşmanın bir yolu var. Üçüncü parti bir uygulama ya da web sitesi kullanmanız gerekse de, hepsi kolay ve ücretsiz.

Çalma listelerinizi, albüm listelerinizi ve şarkı seçimlerinizi çeşitli müzik hizmetleri arasında aktarmak için tasarlanmış bir dizi uygulama var. İşte bunlardan üçü:

Ayrıca bunların dışında web tabanlı seçenekler de var:

Müziğinizi bir platformdan diğerine nasıl aktarırsınız?

İster web tabanlı bir seçenek ister özel bir uygulama seçin, ilk olarak uygulamayı indirin veya siteyi ziyaret edin. Ardından Spotify, Apple Music veya sahip olduğunuz diğer hizmetlere giriş yapın. Buradan, uygulamalara bilgilerinize erişme izni verin ve çalma listelerinizi, albümlerinizi ve müzik akışı uygulamaları arasında istediğiniz her şeyi aktarmak için yönergeleri takip edin.

Bu hizmetler, bir müzik platformundaki çalma listelerindeki metin ve meta verilere erişerek ve bunları başka bir müzik hizmetinde yeniden oluşturarak çalışır. Bu işlem tamamlandığında, muhtemelen müzik uygulamanızın ayarlarına girip güvenlik açısından aktarım uygulamasının iznini kaldırmak isteyebilirsiniz.

Çoğu zaman, aktarım sorunsuz bir şekilde gerçekleşse de hatalar veya her iki yerde de bulunmayan sanatçılar/şarkılar olabilir. Bu uygulamaların çoğu, bir şeyin aktarılmadığını size bildiriyor ve şarkıları manuel olarak değiştirme şansı veriyor.