LTE-A ile 300Mbps hız sunacak!

Güney Kore'de sunulmaya hazırlanan mobil internet, hızıyla sabit bağlantıları utandıracak!

  • Zeynel A. Öztürk
LTE-A ile 300Mbps hız sunacak!

Dünyanın önemli bir kısmı mobil bağlantı konusunda sıkıntı yaşasa da Güney Koreli mobil taşıyıcı SK Telecom, saniyede 300 megabite ulaşan LTE-A bağlantısını yılın sonuna doğru kullanıma sunmayı planlıyor.

Asya'daki bazı ülkeler, geniş bant internet ve mobil bağlantı konusunda tüm dünyanın yıllar ötesindeler. Güney Kore'de bunlardan biri ve ülkenin önde gelen mobil taşıyıcılarından SK Telecom, 10MHz ve 20MHz bantlarını bir araya getirerek 3 farklı bant kullanan bir LTE-Advanced sürümü ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bunun anlamı, SK Telecom'un genişbant internet sağlayıcıları dahil, birçok rakibini yerle bir ettiği.

Güney Korelilerin hizmeti kullanmaya başlaması için firmanın OEM'lerle ve çip üreticileriyle beraber çalışarak teknoloji için evrensel bir standart geliştirmesi gerekecek. Bu adımın 2014'ün sonuna doğru tamamlanması bekleniyor.

Biz bu hızlara sadece bakmakla yetinirken 300Mbps ile yetinmeye niyeti SK Telecom, Şubat'taki Mobil Dünya Kongresi'nde 450Mbps'lik bağlantıları göstermeye hazırlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Peki bu hızların insanlar üzerindeki etkisi araştırılıyormu yani hız için sağlığımızdan olmayalım.

3G zaten bizim burada yok normal internette de 3Mbiti gördüm mü evde bayram ediyorum ki fazla uzun sürmüyor oda (TTNET)

@22 Oca 2014 15:11 8Mbps kadar kullandım hemen yok deme... hatta daha hızlıda oldu ancak fiber optik ile kıyas olmaz...

Sonra niye kanseriz der artık bu Güney Koreliler. Saniyede 300 mb hız mı olurmuş? Delik deşik olur vücud.

Bizde işte 8 mbps'e kadar diye 3mbps ile geçiniyoruz her ay TTNET farkıyla

Türkiye'de mobili bırak PC de 50 GB Den sonra 3 megabit bulursa şükür. TTNET..

güney kore ise yapar. adamlar internet manyağı :)

biz ttnet'le 380kbps bile ulaşamıyoruz..

Korelilerde vatandaşlık bilinci var,Şirketler bile korenin kazancı için uğraşıyor.Parasını alıyor karşılığını veriyor. Bizde ise vatan,yurt,bayrak,birlik bilinci yeterince yerleşmediği için,böylesine hizmetler bize ters Türkiye'de koca şirketler az yatırım ile onlarca kat fazla para kazanmayı,büyük bir iş becerisi sanıyor.Türkiye'de paranla bile gerçek hizmet alamıyorsun.Bunlar hep millet bilincinin olmamasından kaynaklanıyor. Biz daha çok bakarız yabancılara.

Türkiye'de olsa: Birkaç şehirde merkezi birimlere yerleştirirler sistemi Alın size LTE.Geriye kalan yüzde 99 luk kesime GPRS hızında bağlantı.Hayat değişir ... Yersen

3g olsun hızlı olsun güçlü çeksin, heryerde 3g olsun internet paketleri ucuzlasın kotalar artsın (örn:500mb 10 tl değilde 2 gb 10 tl)

türkiyeye yeni bir telefon getirdiğinizde yaşadığınız tüm sıkıntılar: birincisi çoğu ülkede bulunmayan bir hizmet olan 150 tl pasaport kaydını ödersin ikincisi gsm ini alır şehir merkezinde EDGE hızını yaşarsın üçüncüsü gireceğin web sitesine dahi senin devletin karar verir halbuki yurt dışından alıp uluslar arası bir tarife kullansan herşey sana daha hesaplı gelir ve internetinde herhangi bir kısıtlama da olmaz

yakında tr de daha hızlı net olur bekleyin.

Sorun hız degil ben 3g ile 7mbit gayet iyi kullanıyorum ama 1 gb için 25 tl veriyorum kampanyada

Bizde bunların hiçbiri yok

hiz degil akk olmayan interner istiyoruz. en azindan cepte 96kbps degil de hic dgilse 1mbps hiz istiyoruz. 300mbps de hic gozumuz yok. sinirsiz 1mbps hizinda internet olsa oyle cok ta pahali olmasa diyorum baska da bisey demiyoum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost