LTE-A, iPhone 5S'e de geliyor!

Söylentiler doğru ise iPhone 5S, hızı ikiye katlayacak bu yeni teknolojiyi kullanmaya hazırlanıyor!

LTE-Advanced, iPhone 5S'e de geliyor!

Söylentiler doğruysa bu önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan iPhone 5S, 4G LTE-Advanced bağlantı özellikleriyle gelebilir.

Korea Times'ın kaynaklarına göre SK Telecom, LTE-Advanced hızlarına çıkabilen bir iPhone 5S için Apple ile görüşmelere başlamış durumda. Siteye göre ismi açıklanmayan bir SK Telecom yöneticisi, şunları söyledi: "SK Telecom, kendi LTE-A teknolojisini iPhone 5S'e dahil etmek için Apple ile görüşüyor." "Şu an görüşmelerin tam ortasındayız."

LTE Advanced destekli bir iPhone, şu anki iPhone'dan iki kat hızlı veri indirebilecek ancak bu hızdan sadece Güney Koreliler faydalanabilecek.

SK Telecom, geçtiğimiz hafta dünyanın ilk 4G LTE Advanced ağı için LTE-Advanced destekli Galaxy S4'ü piyasaya sürdüğünü duyurmuştu. LTE Advanced ağı, Güney Kore dışında dünyanın geri kalan bölgelerinde kullanılmadığından, ondan Türkiye'de faydalanma olasılığımız düşük.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

LTE bizim ülkede çalışmayacak maalesef.... en azından birkaç yıl çalışmayacak

"Türkiye'de faydalanma olasılığımız düşük." Öyle bir ihtimal yok türkiyede daha 4 g yokken böyle birşeye imkansız bile diyebiliriz.Kaldı ki 3g bile heryerde yok yada var görünüyor ama eskisinden bir farkı yok.

LTE olsa ne ulur. pil sebebi ile 3g devamlı açık tutan varmı. Artık edge gibi az pil tüketen ancak yüksek veri indirme hızı teknolojisi üzerine çalışsalar daha iyi olur. 3G bile yeterli veri indirme sağlıyor. Bağlantı ücretleri yüksek olduğundan mobil veri üzerinde hd film izleyen de olamayacağı için cep telefonları için tasarruflu bir eknoloji gerekli.

zaten iphone 5 de 18mbit hızına ulaşıyorum yetiyor

avea ve vodafone sağolsun... LTE onların beceriksizliğinden gecikiyor...

@03 Tem 2013 16:12 alakası yok lte için yeniden lisans ihalesine çıkılması zorunlu

Apple dünyanın doğasına aykırı bir teknik kullanıyor. İlk iPhone modeli 2007'de çıktı. Neredeyse 7 sene geçmiş. 2 sene önceki telefonların bile hükmünün kalmadığı günümüz dünyasında Apple sadece marka avantajı ile müzelik olmuş bir telefonu satmaya çalışıyor. Ne tasarımlar çıktı ama iPhone değişmedi. Olacak iş değil! Aslında bu bize Apple'ın dünyaya hizmet amacını gütmeyen sadece para kazanmaya odaklı bir şirket olduğunu gösteriyor. Yani Apple için müşterilerinin gelişen teknolojiden, gelişen tasarım anlayışından faydalanamamasının bir önemi yok. Kendiler para kazansınlar, müşteriler de müzelik iPhone ile idare etsinler. Ayrıca bu strateji ile kendilerinin stok devir hızını da düşürüyorlar; çünkü bir kere iPhone alan bir insan farklı bir model çıkmadığı için aldığı telefonu uzun süre kullanıyor ve sonra da farklı bir markaya kayıyor. Diğer taraftan sona kalanlar ise iPhone'u ucuza kapatıyorlar. Bu da marka avantajını bitiriyor...

@cleverman keşke yazdığın tek bir kelime doğru olsaydı... diğer markaları ele alalım... örneğin samsung... ayda iki model çıkartıp (hem de eskisinden daha iyi olmayan) halen yürürlükte olarak satılan modellerin ucuzlamasına neden oluyor. insanlar 2000 tl verip aldıkları telefonun 6 ayda 500 tl ucuzladığını sinirden gülerek izliyor. sonra adamın 2000 tl vererek aldığı telefonun daha iyisi 6 ay sonra aynı fiyattan samsung tarafından piyasaya çıkartılıyor. adam bu sefer elindekini satıp onu alıyor. hem de 6 ay önce satın aldığı "eski" telefonunu yarı fiyatına satarak... sonra ne oluyor. samsung ayda 2 telefon çıkartmaya devam ediyor ve adamın yeni aldığı telefonun da fiyatı düşüyor. bu arada insanlar ne kadar inkar etseler de kullandıkça şişen tekleyen yavaşlayan takılıp kalan hata veren android saçmalamaya başlıyor. yeni sürümleri çıkıyor ama adamın elindeki telefon -ne hikmetse- güncelleştirme almıyor (ör galaxy w) ve adam elindeki telefonu tekrar değiştirmek istiyor. al sana kapitalizm; ----------- ama epple da işler nasıl yürüyor? apple bir kere ürettiği ürüne değer kazandırıyor ve o değeri yıllarca koruyor. bugün 3,5 yıl önce piyasaya çıkan iphone 4 ü 950 TL fiyata satın alsanız samsung s3 ten akıcı çalışır. buna inanın. ayrıca apple da uygulamalar zaten sadece apple telefonları için yazıldığından sorunsuz ve akıcı olarak çalışıyor. apple telefonunu bugün 1500 tl den satın al, seneye 1250 ye satarsın. ama bugün samsung u 1500 tl ye satın al bakalım seneye 900 e satabiliyor musun? apple ın 3 yıl önce ürettiği telefon bugün hala satılıyorsa o ürün hakikaten üstün bir üründür. insanlar apple ı sadece hava atmak için almıyorlar. -kullananlar bilir- apple ın stabilitesi ve kalitesi hiç bir üründe yoktur. fanboy muş dandroidmiş bunları geçin ben size gerçekleri söylüyorum.

eminim Türkiyeli apple severler için LTE-A, iPhone 5s almaları için önemli bir faktör olacaktır. çünkü onlar en iyi donanım apple'da olduğu için iPhone'u tercih ediyorlar. çünkü onlar zekiler.

Olay zekilik değil. 2009 da aldığım 3gs 3 sene kullandım. Yere düşürmem sonucu bozulunca değiştirme zamanını geldiğine karar verdim ve gittim iphone 5 almaya. Fiyatına benim Honda 2. El scooter alabileceğimi duyuca 2400 -idi- alternatiflere bakmaya kara verdim . Lafı uzatmayayım lumia820 karar kıldım ve aldım.1200 tl idi. Ancak kullanınca görküm ki stabillik düzgün çalışma uygulama kalitesi başka imiş. 3 sene 1 gün kapanmadı 3gs uygulamalar düzgün çalışırdı donma olmazdı. Şarjı bile iyi gidiyormuş. Şuan geri dondum desem 3 gs'e yeri var. İ Phone 5 s i bekliyorum bu iki sini satıp onu alacağım hatta. PC bozulunca büyük ihtimal mac e geçicem. Öyle marka bağımlılığı filan değil olay. İşini yapıyorsun Applela sorun çözmek yerine. Vesselam.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir