Lumia 950 ve 950 XL Böyle de Olabilirdi!

İki sene önce çıkan Lumia 950 bazılarına göre yetersizdi ancak Microsoft'un düşündüğü ilk Lumia 950, bakın nasıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Lumia 950 ve 950 XL Böyle de Olabilirdi!

Microsoft'un Lumia 950 ve 950 XL cihazları Ekim 2015'te duyurulmuş, karışık yorumlarla karşılaşmıştı. Telefonların kamerası harika olsa da tasarım sıkıcı ve donanımları biraz eskiydi.

Ancak Windows Central'ın yeni raporuna göre başlangıçta durum biraz farklıydı. Cihazın ilk sürümleri, aşağıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere kalem desteğiyle ve fazlasıyla geliyordu.

This is Microsoft's ORIGINAL Lumia 950 visionThis is Microsoft's ORIGINAL Lumia 950 vision
Windows Central obtained a never before seen internal video of the Lumia 950 and Lumia 950 XL that reveals a few interesting ideas that Microsoft had planned for the product, from before the company made the internal decision to begin retrenching its mobile efforts. The Lumia 950 series was going to be Microsoft's "star" Windows phone that showcased the best of the mobile platform. But as we all know, that vision never happened. For context about this video: Subscribe to our Youtube channel: Follow us on social media: Facebook: Instagram: Twitter:

Videoda telefonun Surface Pen'e benzer bir kalemle kontrol edildiğini görüyoruz. Telefon sadece kalem desteğiyle de yetinmiyor, akıllı kılıf desteğiyle geliyordu. Bu sayede kılıfın penceresinden kimin aradığı gibi çeşitli bilgileri görebiliyordunuz. Rapor, telefonların bir tür 3D Touch işlevi de içerdiğini söylüyor.

Tasarımda küçük farklılıklar olsa da büyük bir değişiklik görünmüyor. Bu işlevlerin belirli bir noktada iptal edildiğini anlıyoruz. Rapor, işlevlerin neden iptal edildiğini söylemiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Maliyet yüzünden iptal edilmiştir. 950 çıktığı dönemde Windows Phone satışları düşüş trendindeydi. Cihaz büyük ihtimalle zaten pahalı olan 950 'den daha yüksek fiyata çıkacak ve muhtemelen yeterli satış adetine ulaşmayacaktı.

Sen de yorum yaz