Lumia 950 XL'deki Windows Hello videoda!

Microsoft'un yeni telefonlarından Lumia 950 XL'nin çok konuşulan işlevi, canlı canlı göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Lumia 950 XL'deki Windows Hello videoda! Microsoft'un yeni telefonlarından Lumia 950 XL'nin göz tarama işlevi, canlı halde göründü!

Microsoft, henüz resmi çıkış tarihini açıklamadığı Lumia 950 ve Lumia 950 XL'yi farklı yerlerdeki etkinliklerde göstermeye devam ediyor. Yeni bir videoda ise bir kullanıcının Windows Hello işlevini denediği gözleniyor.

Hello güvenlik işlevi henüz beta aşamasında, ancak telefondaki kurulumu Windows 10'lu PC'lerdekine oldukça benziyor. Göz tarama işlevini kullanmak için öncelikle bir PIN kodu ayarlıyorsunuz (tarama çalışmazsa bu kodu kullanacaksınız). PIN kodunu ayarlayıp tarama işlevini eğittikten sonra Lumia 950 XL'niz, gözünüzü tarayarak kilidi açabiliyor. Videoyu çeken kişiye göre telefonu yüzünüze düz biçimde tutmanıza gerek olmuyor.

Yukarıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere göz tarama işlevi oldukça basit ve hızlı biçimde gerçekleşiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

işlev çok hızlı ve sorunsuz çalışıyor. 950 çok iyi olmuş

androidte zaten yüz tanıma özelliği var hemen hemen aynı şey ancak yü tanımada uyurken biri gelip telefonu açabilir ama bu daha güvenli duruyor :)

@08 Kasım 2015 15:53 yüz taramıyor göz tarıyor

@08 Kasım 2015 15:53 yüz tarama değil iris tarama

@08 Kasım 2015 15:53 göz taramasıda var ya haniii uyurken göz kapağınıda açması lazım hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

Telefon süper olmuş touch id den daha iyi bir authentication yöntemi var çıkınca almayı düşünüyorum

Yüz tanımayı yutturmasinlar. Göz tarama bu kadar basit olmamalı

@08 Kasım 2015 18:16 tamam sen gözlerin kapalı denersin yine açılırsa dava edersin olur biter , sıkma o güzel canını ;)

Bi Microsoft saçmalığı daha diye düşünürken, vay be iyi çalışıyormuş dedim. Yinede yakında çıkacak olan telefonlarının özelleştirilmiş intel işlemcili olmasını isterdim. S810 kadar sorun yaratan işlemciyi kullanıp büyük satışlar beklemek "steve ballmer" kadasının Microsoft içinde yaşadığını gösteriyor.

Cihaz olağanüstü donanimlarla geliyor en azindan bunu anlayabiliyorum,sabirsizlikla çikmasini bekliyorum bir tane 950xl alacağim.Microsoft bu sefer yapmış.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play