Lumia kullanıcılarına Windows 10 müjdesi!

Windows Phone 8'li telefonunuz Windows 10'a güncellenecek mi? Cevap Microsoft'tan geldi!

Lumia kullanıcılarına Windows 10 müjdesi!
Lumia kullanıcılarına Windows 10 müjdesi!

Halihazırda Lumia cep telefonlarından birine sahipseniz ve Windows Phone 8'in ardından cep telefonunuzun önümüzdeki dönemde Windows 10 sürümüne güncellenip güncellenmeyeceğini merak ediyorsanız, Microsoft bunun cevabını bir tweet ile vermiş durumda.

Lumia'nın resmi hesabı, twitter üzerinden Lumia 930 sahibi bir kullanıcısının benzer bir sorusuna karşılık olarak yalnızca Lumia 930'un değil, tüm Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan cihazlarını Windows 10'a güncelleyeceklerini açıkladı. Ayrıca burada yer alan bir başka ayrıntı ise, tüm Windows'lu cihazların tek bir platform halinde birleştirilmesi düşüncesi. Böylece yeni işletim sistemiyle beraber "Windows Phone" ve "Windows" platformları tek bir "Windows" işletim sistemi adı altında bir araya gelecek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Micrososoft'un bu yönünü seviyorum 400 küsür liraya sattığı cihazlara bile değer verip Güncelleme sunuyor. İşletim sistemi de Windows Phone 8.1'e yükseldikten sonra çok kullanışlı olmuş. 8.1 versiyonundan önce iOS ve Android ile Arasında büyük farklar vardı şimdi tüm özelliklere kavuşmuş.

Android üreticileri Microsoft ve Apple ı güncelleme konusunda örnek almalı.

Arkadaş ne güncelleme aldık be :D 2012'den beri aralıksız gelen her güncelleştirme bizde.

Olay budur.

İşte bu yüzden Microsoft' u seviyorum. Herkese eşit. WP harika bir sistem arkadaşlar herkese tavsiye ederim.

Cok iyi ya Lumiamı seviyorum

Güncelleme gelse ne olacak eksikler doğru düzgün giderilmediki benim l920 destek suresi doluyor ama hala doğru düzgün bildirim merkezi müzik çalar ayarlarla erişim kisayollari parlaklık ayari yok şarj çok cabuk bitiyor. Kamera gelen güncellemeler ile kotu çekiyor müzik ve video lari ileri sararken garip bir ses geliyor. facebook instagram gibi popüler uygulamalar rezalet ve daha bir çok eksikleri var 2 yilda gelen yeni özellik bildirim çubuğu ve üzerine 4 kisayol başka bi cacik yok habire hata güncellemesi hatalar bitmedi gitti.

Androidli cihaz alıyorsanız 1000 tl aşağı ise ne üretici destek verir ne de glogle çöp alırsınız ama wp 500 tl lik cihazda 2000 tllik cihazda aynı desteği alır...

Bu adamların windows phone 6.5 ini kullanarak akıllı telefon dünyasına adım atmıştım. Allahdan hiçbir şeye o kadar bela okuduğumu bilmem. Standart java işletim sistemi olan bir nokia almıştım geri.

Nasıl giderilmedi yarım ekran video izleme bile iostan sonra gelmesine rağmen onu 10a katlar html5 sayesinde daha yenilikleri saymama gerek yok mu Windows 10 la bu telefonları duşunemiyom bile nasıl güzel olacağını

İşte Microsoft!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir