Lumia yolun sonuna doğru gidiyor...

Microsoft, Lumia akıllı telefon ailesini satıştan kaldırıyor, onun yerine uzun zamandır konuşulan yeni telefonlarını getiriyor!

  • Ercan Uğurlu
Lumia yolun sonuna doğru gidiyor...

Nokia'dan sonra bir daha belini doğrultamayan Lumia ailesi, artık yavaş yavaş yolun sonuna geliyor. Gelen bilgilere göre Microsoft, bu yıl sonunda Lumia ailesinin satışını durduracak. Şu an stokların erimesi için elinden geleni yapan Microsoft, aralık ayı bitimiyle Lumia'ya veda edecek. Peki, telefon pazarından çekilecek mi? Aslında hayır. Lumia'ların çekilmesi, Microsoft'un uzun süredir üzerinde çalıştığı Surface Phone'a zemin hazırladığını işaret ediyor.

Microsoft Mühendislik Direktörü Laura Butler'ın tweet'ine göre Surface Phone henüz doğrulanmış değil. Fakat aksi de iddia edilmiyor. Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göreyse, Surface Phone ekim ayında tanıtılacak. Elbette bu henüz netlik kazanmış değil, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Öte yandan Lumia'ya dönecek olursak, anlaşılan Nokia döneminin parlayan yıldızı olarak kabul gören Lumia ailesini, Microsoft'un yeni telefonları - ki Continuum özelliği ve iris tarayıcısıyla bir hayli konuşulmuştu - da kurtarabilmiş değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Güzel haber...Surface bekliyorum.

Lumia Nokia diye alınıyordu açık ve net

Lumia mı, yok istemem windowsun telefonunuda istemem casus android iyidir

Ms bi yerleri ile gögede çıksa olmaz bu saatten sonra.

Microsoft'un Lumia'yı bitirmesi kötü oldu. Bakalım yeni telefonlar nasıl olacak?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play