MacBook Air piyasada!

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak lanse edilen MacBook Air satışa başladı.

MacBook Air piyasada!

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak tanıtılan MacBook Air kısa süre önce yapılan tanıtımının ardından geçtiğimiz gün Steve Jobs'ın yaptığı basın açıklamasının ardından şatışa başladığını duyurdu. MacBook Air'ın en ince noktasındaki kalınlığı sadece 4 mm.

ABD'de 1799 dolara satılan giriş modeli üzerinde 13.3 inçlik ekran, 1.6 GHz Intel Core 2 Duo işlemci, 2GB 667MHz DDR2 bellek, 80GB 4200rpm hızında PATA sabit disk bulunuyor. MacBook Air adından da anlaşılacağı gibi ağ bağlantısı için 802.11n kablosuz ağ ya da dahili Bluetooth fonksiyonlarından yararlanıyor. Kısacası eğer kablosuz ağınız yoksa kablolu ağlara bağlanmak için ayrıca satılan USB Ethernet adaptörünü satın almanız gerekiyor. MacBook Air'ın çok konuşulan bir diğer özelliği ise sadece 1.36kg olan ağırlığı sayesinde kolay taşınabilir olması.

3098 dolara satılan üst seviye modelinin farkı ise 1.8 GHz hızındaki işlemcisi ve süper hızlı 64GB boyutunda Solid State sabit diski.

Diğer yandan uzun süredir beklenen Apple TV yazılım güncellemesinin gecikeceği haberi geldi. Gecikme nedeni açıklanmayan güncelleme Apple TV kullanıcılarının iTunes üzerinden en son sinema filmlerini kiralamaların imkan tanıyacak. Sistem üzerinde ay sonuna kadar 100'ü HD kalitesinde olmak üzere 1000 filmin izlenime sunulacağı açıklandı.

Murat Karslıoğlu
CHIP Online / Los Angeles

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Mükemmel Mükemmel Tek kelimeyle.. hemen almak istiyorum

Iyi de hiz olayi cok onemliyse biraz dusunmek lazim.

kolay kırıl o

işlemci hızı düşük ve de ekran kartı özellikleri belirtilmemiş ama o estetiğe değer bence...Ekran boyutu da standartlara göre braz daha küçük olduğundan daha iyi olmuş. Harddiski de 80 değil de 120 160 gb olsaydı daha güzel olurdu..

ya şu apple a bir türlü ısınamadım gitti.. Ama alışmak lazım yani :D

inceligin ne önemi var.tamam bir yerde önemlidir ama DVD-ROm bile dışardan takıyorsan ne anLadım=)

apple yine mükemmelliğini gösteriyor

1.3 kg ağırlığı iyi hatta süper, 2.5kg bişey sürekli taşımak kadar kötü birşey yok. fiyatı normal kullanıcı için pahalı. optik sürücü olmaması zaten normal kullanıcının tercih etmeyeceği bir durum. tek usb az gibi göründü bana çünkü şu anda birçok çevre birimi usb den takılıyor. onu çıkar onu tak uğraşmak lazım...
tek artı yanı apple olması... (zaten diğer donanımları eleştiremeyiz çünkü onlar mac bilgisayarların yapısına uygun olarak yerleştirilirler.)

beğenmedim kötü bi ürün bence çok kısıtlanmış verilen paraya yazık
bide bunlar MS'i şikayet edip dururlar

benim mesleğim bir notebook servisinin ege bölg. servis director'üyüm eleştirmek istemem ama berbat buldum bu işin içinde olupta böyle cihazlar görmek beni üzüyor.

MacBook Air sonra bozuyoo yaaa!!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play