Macintosh için Office 2008 çıktı!

Microsoft Office 2007'nin Macintosh için hazırlanan sürümü Office 2008 piyasaya sürüldü.

Macintosh için Office 2008 çıktı!

Windows temelli Microsoft Office 2007'nin Macintosh için hazırlanan sürümü Office 2008 piyasaya sürüldü. Microsoft'un Macintosh bölümü, yeni Office 2008 sürümünün daha basitleştirilmiş arayüzü ile Mac ve PC'de çalışan iş arkadaşlarına daha fazla uyum ve belge paylaşımında kolaylık getireceğini açıkladı. Yeni Office yazılım araçları Macintosh kullanıcılarına Macintosh tipi bir yaklaşım ve stil sunuyor.

Macintosh ve PC kullanıcılarının arasındaki bağlantıyı sağlamak

Macintosh kullanıcıları PC'lerle güven içinde belgelerini değiştirebilmeli ve sonucun hem PC'lerde, hem de Macintosh'larda aynı görüme sahip olduğundan emin olmalılar. Macintosh için Office 2008, Open XML temelli dosyalar ve grafiklerin paylaşılması durumunda aynı sonucu vermeleri için kullanılan grafik motoru OfficeArt ile halihazırda pazarda varolan en uyumlu yazılım ailesini oluşturuyor. Macintosh için Office 2008 aynı zamanda eski dosya tipleri ile de uyumlu. Bu sayede kullanıcılar .doc, .xls, ve .ppt formatları ile çalışmaya devam edebilirler. Yenilenmiş Office 2008, aynı zamanda hem Intel, hem de Power PC Macintosh'lar üzerinde çalışabiliyor.

Office 2008, platformlar arasında çalışan kurumlarda Mac kullanıcılarının ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyor. Macintosh'a özel olarak yapılmış en komple Exchange istemcisi olan Office 2008'deki Entourage 2008 ve Mac Özel Medya Sürümü için Office 2008, takvim yönetimi sayesinde "Out of Office Assistant" (Ofis dışında asistanı) gibi zaman planlama araçları ile yenilikler sunuyorlar. Kullanıcıları daha fazla birbirlerine bağlantılı ve verimli bir hale getiren bu yeniliklerden BT yöneticileri de daha kişiselleştirilebilir geliştirmeler yapmak için faydalanabilecekler.

Bilgi için:
Microsoft Türkiye
Tel: (212) 326 50 00

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Microsoft u her ne kadar tekelci bulsam da ticari zekasının çok üstün olduğunu kabul ediyorum. bunu kabul etmek gerekir. kaç tane dev bilişim markasını sindirdi, ürünlerinin piyasadan pazarını aldı. macintosh uzmanlarının amerikada verdiği seminerlere bakıyoruz, adamlar sunumlarda ekranı ikiye bölmüşler bir tarafta mac os bir tarafta vista karşılaştırma yapıyorlar, microsoft hangi noktaları nasıl kendi sistemine uyarlamış birebir gösteriyorlar. fakat apple yaygınlaşma konusunda ms kadar iyi strateji izleyemediğinden her kesime kendini kabul ettiremedi. grafik, ses gibi marjinal kesimin sistemi oldu. fakat son 2 yılda yapılan gelişmeler gerçekten göz doldurucu. ilk önce apple nin ibm g serisi işlemcilerden intel işlemcileri kullanması, apple ye windows yüklenmesi ve tiger ın optimize bir sistem haline dönüşmesiyle verimli çalışması.. ms dünyada en fazla kullanılan office paketiyle mac os a stabil bir program vermesi çok iyi. dikkatli incelediğinizde office2007 güzel özellikler ve gelişmeler getirdi. her ne kadar önceki sürüme göre tasarımı çok farklı olsada.. mac os biçimine yakın kurdela menü mac os kullanıcıları için çok uzak bir tasarım değil. çıkacak yeni yazılımları bekliyoruz..

Mac muhtaç WIN'e..

kimin kime muhtaç olduğu ortada

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play