MegaUpload'ın halefi Mega'dan görüntüler!

Herkesin merakla açılmasını beklediği siteden heyecan verici görüntüler... Haberimizde...

Beklenen site göründü!

Dosya paylaşım sitesi MegaUpload.com, dağıttığı korsan içerikler nedeniyle Ocak ayında ABD yetkilileri tarafından kapatılmış, kurucusu Kim Dotcom ve birkaç çalışanı da tutuklanmıştı. Dotcom ve ABD yönetimi arasındaki dava devam etse de Dotcom geçtiğimiz ay "Mega" adında yeni bir hizmet hazırladığını açıklamıştı.

Mega, Dotcom'un anlatımıyla dosya paylaşımını "kullanıcının sorumluluğuna" veriyordu, şifreli olan dosyalara Mega çalışanları bile erişemeyecekti. Şimdi ise Dotcom, Twitter hesabında Mega'dan çeşitli ekran görüntüleri yayınladı.

Ekran görüntülerinde Mega'nın Windows Gezgini gibi bir dosya yöneticisi ekranına sahip olduğunu görüyoruz. "Cloud Drive" ("Bulut Sürücüsü") düğmesi ise Mega'nın Dropbox ve Google Drive gibi hizmetlere rakip olacağını gösteriyor. "Contacts" ("Kişiler") ve "Inbox" ("Gelen Kutusu") öğeleri ise Mega'nın bir e-posta istemcisi gibi kullanılabileceğini gösteriyor olsa gerek.

Ve Mega'dan iki ekran görüntüsü daha

Ve Mega'dan iki ekran görüntüsü daha

Diğer ekran görüntülerinde Mega'nın 2048 bit RSA anahtar oluşturma ilerlemesi ve hesap oluşturma ekranı görünüyor.

Dotcom, Mega'nın resmi olarak 20 Ocak 2013'de açılacağını söylüyor. Bu tarih, MegaUpload'un resmi olarak kapatılmasından tam 1 sene sonrasına denk geliyor.

Okuyucu Yorumları