Metal Galaxy S5'ten yeni bir işaret var!

Galaxy S5'in plastik kasayla gelmeyeceğine dair yeni ve "sağlam" bir rapor daha ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Metal Galaxy S5'ten yeni bir işaret var!

Samsung Galaxy S5'in gövdesinin plastik değil, metal olacağına dair yeni bir söylenti daha ortaya çıktı.

Galaxy S5'in tamamen metal bir kasaya sahip olacağı iddiası, bu kez Barclays analistlerinden geliyor. Analistlere göre Catcher Technology Co, Samsung'un Galaxy serisi için kasa üretme işine başlamak üzere talimat almış durumda. Catcher ismini hatırlıyor olabilirsiniz çünkü firma, şu an itibariyle iPhone ve HTC One'ın kasalarını üretiyor.

Analistlere göre Samsung, Catcher'dan 10 milyon ile 30 milyon arası cep için kasa sipariş edecek. Ancak bu sayının 2014'ün ilk çeyreğine kadar kesinleşmeyeceği söyleniyor.

Bir başka yenilik

Bu arada, metal kasayla ilgisi olmasa da Samsung, ISOCELL adındaki yeni CMOS imaj sensörünü tanıttı. Yeni sensör, pikselleri birbirinden izole ederek aralarındaki etkileşimi azaltıyor. Bu ise daha iyi bir renk doğruluğu, daha keskin ve zengin fotoğraflar anlamına geliyor. Işık hassasiyeti artırılan yeni sensörün düşük ışık performansı da daha iyi. Sensörün "premium" akıllı cep ve tabletler için tasarlandığı söyleniyor. Bu nedenle ISOCELL'in kendisine Galaxy S5 içinde yer bulması muhtemel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Ekranı daha ne kadar büyüteceklermiş onu söyleselerdi iyiydi. :)

samsung bunu sanırım belediyeler için üretti yol-bakım çalışmasında kepçe operatörleri için

hani metal kasa galaxy f serisi olacaktı

Nedir bu plastik düşmanlığı anlamıyorum. Kasa metal olunca da düşünce zarar görüyor. En başta ekran kırılıyor zaten. Kasa plastik olunca içi daha kolay açılabiliyor, pil değiştirilebiliyor. Samsung da htc one gibi iphone gibi pil değişimine izin vermeyen yekpare metal kasa yapacaksa hiç yapmasın daha iyi.

@26 Eyl 2013 16:55 Sorun plastik değil. Sorun Samsung amiral gemilerinde dahi kullandığı adi plastik. Kendim S3 kullanıyorum. Ve telefonun malzeme kalitesinden hiç memnun değilim.

Haber içeriği değilde, haberde kullanılan resim dikkatimi çekti. Sözde şampanya patlatan bir çiftin fotoğrafı çekiliyor ama arka planda kimsenin olmaması ilginç:) Kim hazırlıyor bunları anlamak güç!..

bi bitmediniz plastik olunca ne oluyo kasa metal olunca mezaramı götüreceksiniz metal kasada plastik kasada eninde sonunda çatlıyor

Ekranı güzel olmuş kaç inç ? note2 kullllanıyorum cebe koyma dışında hiçbir sıkıntım yok ama o yüzden hep kol çantası gezdiriyorum

@26 Eyl 2013 16:55 Sorun plastik değil. Sorun Samsung amiral gemilerinde dahi kullandığı adi plastik. Kendim S3 kullanıyorum. Ve telefonun malzeme kalitesinden hiç memnun değilim. Ziyaretçi Bugün  18:39 ne adisi? kaliteli malzemeden yaptırdılar yine yaranamadılar... Altın olsada beğendiremezler...

19.13 Plastik malzemesini bu kadar değerli yapan şey paradır sadece... Aynı fiyata metal almak var iken üstelik özellikleri ince istisnalar dışında denk iken neden kaliteyi tercih etmeyelim ki ? acaba biz mi çok akıllıyız yoksa siz mi düşünemiyorsunuz ? Gülüyorum evet... :)

Grezimonkun babasi samsungda cayci heralde , genelde firmanin en alt calisanlari firmayi ove ove bitiremezler ... Kullanilan malzemenin iceriginden bile haberi var

s4 almayı düşünüyorum ama çevremde donmasıyla ilgili söylemler var kafam karıştı

S4 biraz ezik kaldi sanki diger modellerin yaninda.oyun performansinida begenmeyenler var.s5 dazla gecikmez.

s4 de donma sorununu ben neden göremiyprm

Ben bir s4 kullanıcısı olarak şunu söylüyorum .Aldığıma hiç ama hiç pişman olmadım kamerası olsun kullanışı olsun ayrı bi zevk tadmadan kimse bilemez .S4ün oyun performansına geline .Ona laf yok . Oyunlarda en ufak bi kasma bile yok . Küçücük bi kasmadan bahsediyorum size 0 hata Samsung'a teşekkürler böyle güzel bi telefon yaptıkları için .Kamerasını söylemek bile anlamsız .Müthiş bişey .Çürük elmacılar s4'ü kötülemeye devam edin siz. Siz arkadan takip edin biz samsungla beraber koşuyoruz .!

htc one tavsıye ederım

Sen de yorum yaz