Microsoft Edge eklentileri çok yakın olabilir

Microsoft'un yeni web tarayıcısı Edge'in en önemli eksiklerinden biri, çok yakında kapanabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft Edge eklentileri çok yakın olabilir!

Microsoft'un web tarayıcısı Edge, Windows 10'la birlikte yayınlandığında bile henüz tamamlanmamıştı. Tarayıcının en önemli eksiklerinden bir tanesi ise eklenti desteğiydi. Microsoft tarafından gelecekte sunulacağı bilinen bu işlev, yeni bir sızıntıya göre çok yakında olabilir.

Microsoft'un kısa bir süre erişilebilir hale gelen bir web sayfası, bir Twitter kullanıcısı tarafından (WalkingCat) fark edildi. Ekran görüntüsü paylaşılan sayfa, Edge'e yönelik Pinterest ve Reddit eklentilerinin hazır olduğunun haberini veriyor. İlk eklenti, tarayıcıya öğeleri sabitleyebilmeniz için "Pin It" düğmesi eklerken ikinci eklenti, Reddit deneyiminizi daha verimli hale getirecek geliştirmeler sunuyor.

WalkingCat, bu iki eklentinin direkt olarak Chrome'dan uyarlandığını, üzerinde çok küçük değişiklikler yapıldığını söylüyor. Eğer bu doğruysa geliştiriciler, Chrome eklentilerini çok zorlanmadan Edge'a taşıyabilecekler demektir. Bu da Edge'in kısa zamanda geniş bir eklenti rezervine sahip olmasını sağlayabilir.

Bir önceki sızıntılar, eklentilerin 2016'dan önce gelmeyeceğini söylemişti. Ancak bu son sızıntı, eklenti desteğinin beklediğimizden çabuk sunulabileceği anlamını taşıyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

şimdi chrome'dan çalıyor deseler şaşmam.

@ttbpc Algı yönetimi yapıyorsun, yapma! Kimse bir şey demeden, derler deme! Kendini bilge mi sanıyorsun? SANMA! Hiç olan hiç bir zaman var olamaz, hiçlikten bir varlık çıkmaz!

@ttbpc La bu Google size ne etti?

@ttbpc Onu söyleyenler, Firefox ve Netscape'i bilmedikleri için mümkündür. Hatta öğrenmek için araştırma zahmetine de hiç girmezler zaten. Bilge Baykuş

@ttbpc Güzel yalıyorsun beğendim. Satya Nadella baban sana bi 500 atıyor mu bari?

@11 Aralık 2015 17:16 Sen de herkese aynı şekilde saldırma ! Sitede aynı şekilde diğer yorumların altında da yazdığınızı görüyorum. Sen kendini şöyle mi sanıyorsun vs. vs. yazmaktan başka bir yorum yapmıyorsunuz siz de.

@11 Aralık 2015 17:38 yok biz bilmiyoruz opera olsun diğer eski tarayıcılar olsun yanı çıkan tarayıcılar olsun vivoldı olsun biz cahiliz birisi bişeyi savunurken arkasına siğina bileceği bir kanıt olur chromede bu var stabil eklenti desteği görünüm en fazla kullanan tarayıcı sitelerin daha uyumlu olması hesaba girdikten sonra tema olsun eklentiler olsun hepsinin kurulması ve hazır olması bu diğer tarayıcılarda var ama chromedeki gibi değil bilge karga

@ttbpc Buna çalma demeyelim de Inseder'lardan gelen yoğun talebe karşı esinlenme diyelim. Bence teknoloji de kullanıcı tarafından olumlanmış, kabul görmüş ve talep edilen bir uygulamayı diğerinin devralması kadar tabii bişey olmamalı. Sanat eseri değil ki çalıntı diyelim, eğer kaynak göstermeden kendine aitmiş gibi gösterirse o zaman ''İntihal'' olur. Chrome'den uyarlanmış olduğunu kabul ettiklerine göre, bu durumda sorun yok üstad!

@11 Aralık 2015 17:16 Bilge değilim ancak senin gibi gereksizlere de yer yok...

@11 Aralık 2015 17:38 Katılıyorum sana Bilge Baykuş, +1

@11 Aralık 2015 18:37 Tüm LCD televizyon üreticileri teknolojimi çaldılar. Ancak dünyada tek bir marka mı olabilir? Tarayıcı bölümünde de aynı şey geçerli. Herkes beğendiğini kullanır ve beğendiğini savunur :).

adblock gelsin yeter...

Edge ne ya. Firefox indirmek için kullanılan bir şey mi ? :)

@11 Aralık 2015 18:03 yok biz çorum indiriyoruz. eskiden ie ileydi.

windows 10 kullanıyorum ve inanin ki uygulama eksikliğini giderseler bile artık tarayıcı işinde microsoftun işi bitmiştir. hiçbir işe yaramaz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play