Microsoft Edge eklentilerinin eli kulağında!

Microsoft'un Build etkinliği, yeni Edge eklentilerinin yanında birçok sürprize de sahne olabilir!

  • Cenk Atlı
Microsoft Edge eklentilerinin eli kulağında!

Redstone güncellemesi için sekiz adet Insider yapısını kullanıma sunan yazılım devi Microsoft'un bu yenilikleri aslında beraberinde pek dikkat çekici içerikler getirmedi. Bu yapılardan yalnızca birkaç tanesinde gerçekten yeni olan bazı şeyler olsa da bunlar da büyük yenilikler değil. Zira bunların birçoğu Ürün güncellemeleriyle bir şekilde kullanıma sunuluyorlar.

Redstone güncellemesinin belki de kayda değer en önemli yeniliği ise Microsoft Edge tarayıcısı için sunulan eklentiler. Söz konusu uzantılar hakkında konuşmak konusunda biraz çekingen davranan Microsoft, mevcut yapılarda bu desteğin geldiğini gösteren kodlar ortaya çıksa da, eklentilerin ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yapılmamıştı.

WinBeta'da yer alan bir habere göre söz konusu Edge eklentileri kullanıma sunulmaya hazır. Halihazırda test edilmekte olan eklentilerin bu ayın sonunda da kullanımda olması bekleniyor.

Haberde ayrıca söz konusu Insider yapısı dahili bir deneme olduğu için bunun tahmini olarak birkaç gün sonra diğer Insider'lar arasındaki yerini alacağı söyleniyor. Diğer yandan bunun biraz fazla iddialı bir tahmin olduğunu da söyleyebiliriz. Eklentiler aynı zamanda geliştiriciler tarafından da ayrıntıyla bilinmesi gereken şeyler, dolayısıyla Microsoft'un da bunları sunmadan önce kendi geliştiriciler konferansı Build'in gerçekleşmesini beklemesi büyük bir olasılık.

Build aslında Redstone güncellemesindeki bütün büyük özelliklerin konuşulması için en ideal platform olacak. Konuyla ilgili dedikodular arasında Build kapsamında telefonlar için Continuum uygulamaları, Xbox One'a Evrensel Windows Platformu ve Cortana'nın gelmesi gibi yenilikler yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu Microsoft dünyanın en yavaş kaplumbağasından bile daha yavaş. Millette ne heves bıraktı ne güven. İnsanlar artık ne Windows Phone 10 için ne de EDGE ve gelmek bilmeyen tarayıcıları için heyecann duymuyorlar bence.

Microsoft ve eklenti mi ?! : ) windows phone gibi ona da ancak 4 tane eklenti çıkar, o da tahminen 3-3.5 yıl filan sürer...

Ya şu ms belki iyi seyler yapacak da çoook yavaş yapıyor ya çok

ohooo edge yi geç ff candır en iyisi ff firefox :D

Android N çıkacak bizim MS daha telefonlara win10'u veremedi :D

Eskiden birkac MS fanboyu filan olurdu buralarda. Onlar bile anlamis artik bir sey olmayacagini ki atesli atesli savunmuyorlar. Boyle de bir keyfi kalmiyor ki yorum okumanin. :D

ms güzel gidiyor directx 12 olayı spr yeni oyunlarda çıkacak galiba

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost