Microsoft Edge, Netflix için çıtayı yükseltti!

Microsoft Edge, kendisini diğer tarayıcıların önüne taşıyabilecek, çok önemli bir avantaja kavuşuyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft Edge, Netflix için çıtayı yükseltti!

Netflix üzerindeki içerikleri 1080p kalitede izlemek isteyen kullanıcılar için Microsoft Edge tarayıcı kullanmak artık bir gereklilik olacak.

Geçtiğimiz gün Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Edge tarayıcı; diğer üç büyük tarayıcı Chrome, Firefox ve Opera'dan farklı olarak Netflix içeriklerini 1080p çözünürlükte sunabilecek. Diğer üç tarayıcıda ise bu çözünürlük düzeyi halen 720p olarak belirlenmiş durumda.

Giderek artan bir kullanıcı kitlesine sahip Netflix platformu için Microsoft'un Edge üzerinden sunduğu bu özellik, tarayıcının diğerleri karşısında önemli bir avantaj elde etmesini sağlayacak. Ama bu avantajın kullanım oranlarına ne şekilde yansıyacağını şimdiden kestirmek bir hayli güç...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Abi 480p kullanıp halimize şükrediyoruz ne yapalım biz 1080p yi

Microsoftta para var. Apple netflix i satın alacak gibi söylentiler vardı. Eğer satın alırsa safaride destekler.

Performansa takılmazlarsa onu da sadece izlemek için kullanırlar.

Edge'e adblock ile idm eklenti desteği gelsin artık tilkiyi kullanmam

İkisine de destek var zaten. AdBlock ve AdBlok plus eklentisi geleli çok oldu, idm'de de tarayıcılar kısmından Edge'i işaretlediğinde Edge'i takip adiyor, bir şeyi indire tıkladığında idm'ye yönlendiriyor.

sorun edgenin iyi olması değil microsoftun çaresizce sağa sola para saçması. yoksa diğerleri neden 1080p destekleyemesin?

720 p daha hızlı yükleniyor 1080p donuyor kasıyor

Sen de yorum yaz

Turhost