Microsoft Edge nihayet onu da destekliyor!

En önemli ve yaygın video formatı, artık Edge tarafından da destekleniyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft Edge nihayet WebM'i destekliyor!

Windows 10'un beklenen büyük güncellemesi yazılım devinin son işletim sistemine bir dizi önemli yenilik ve geliştirme getirecek gibi görünüyor. Bunların arasında en çok dikkat çekenlerden biri ise Google'ın WebM video formatı için, Edge'de sunulacak eklemeler ve genişletmeler olarak göze çarpıyor.

VP9 ve Opus kodeklerinin de bir parçası olduğu WebM, videoların çevrimiçi ortamda daha hafif ve işlevsel bir biçimde yer alabilmelerini sağlıyor. YouTube ve birçok önemli site tarafından kullanılan bu formatı destekliyor olmak nihayet bir tarayıcı içinde son derece önemli ve gerekli bir adım.

Aslında Microsoft'un geçtiğimiz yıl Eylül ayında sunacağını duyurduğu WebM, VP9 ve Opus desteği nihayet Edge'in en son versiyonlarında yer almaya başladı.

Halen biraz kapalı bir biçimde sunulan desteğin sizin tarayıcınızda yer alıp almadığını görmek için her şeyden önce Edge'in 14.14291 ya da daha yeni sürümlerini çalıştırdığınızdan emin olmalısınız. Ardından adres çubuğuna about:flags ibaresini girip Media Source Extensions (Medya Kaynağı Eklentileri) başlığını kontrol etmelisiniz

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bitmemiş bir ürünü kullanmak nasıl bir duygu sayın edge kullanıcıları? çıkalı yıllar olan teknolojiler yeni çıkan tarayıcıya geliyor..

yavaş yavaş kağnıya dönmeye başlıyor bu da. webm için bile eklenti kullanılıyor...

Edge rakiplerine toz yutturacağına şu an diğer tarayıcıların tozunu yutuyor. Tamam her gün biraz daha gelişiyor olabilir ama bunu çok geç ve doğru olmayan bir zamanda yapıyor.

Edge de cok salakca bir politika izliyorlar birileri microsoft batsin diye ugrasiyor icerde ayni turkcell deki gibi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost