Microsoft Edge'den kurtulmanın yolu!

Edge müthiş bir web tarayıcısı, ancak size Internet Explorer'ı hatırlatıyorsa, onu böyle "kapatın"!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft Edge'den kurtulmanın yolu!

Windows 10'la birlikte gelen Microsoft Edge, yenilikleriyle birçok kullanıcının beğendiği bir web tarayıcısı. Ancak herkes ondan hoşlanmıyor ve bazılarımız, onu sisteminden kaldırmak isteyebiliyor. Siz de Edge hakkında olumsuz düşünenlerden iseniz, onu nasıl kaldırabilirsiniz?

Windows, normalde Edge'i kaldırmak için herhangi bir yol sunmuyor. Edge, "güvenilir uygulama" olduğundan ve Windows'un çekirdek bileşenlerinden biri olduğundan onu kaldırmanıza izin verilmiyor. Ancak  Edge'i devre dışı bırakmakla yetinecekseniz, bunu yapmanızı sağlayacak bir araç var.

Edge Blocker, Edge'i devre dışı bırakıyor ve böylece tarayıcı, siz onu etkinleştirmediğiniz sürece karşınıza çıkmıyor. Windows hesabınız yönetici izinlerine sahipse, tarayıcıyı tüm kullanıcılar için engellemiş oluyorsunuz. Edge'i devre dışı bıraktığınızda hiçbir uygulama, Edge'i açamıyor.

Sorun yaşamamak için Edge'i devre dışı bırakmadan önce varsayılan web tarayıcınızı başka bir tarayıcıyla değiştirmenizde ve bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızda fayda var. Araç taşınabilir olduğundan kuruluma ihtiyaç duymuyor.

İndirin: Edge Blocker

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Edge iğrenç bir web tarayıcısı

win7 aero gagdet ta var firefox a devam sürekli update derdi de yok

Chrome candır edge medge heyecandır :))

@10 Şubat 2016 07:17 Google bile ne kadar saçma sapan açıkları olduğunu kabul etti devam edin kullanmaya :D Kamera ve mikrofon donanımlarını çalıştırmak için açığı bulunan web tarayıcısı nedir ya?

Ne geregi var ki? Ben de kullanmiyorum ama sistemde boyle degisiklikler yapmak stabiliteyi bozar. Kullanmiyorsan acmiyorsundur zaten, Bloklamak ne gibi bir avantaj sagliyacak? Kafasi bulanmasin sonra Windoz'un

@10 Şubat 2016 10:31 çok dogru yazmışşsın

Edge müthiş bir web tarayıcısı, şaka mı bu :D Beş para etmez çöp bir tarayıcı sadece firefox'u indirim bu çöp tarayıcıyla başka da işim olmaz :D

Ekran kartını güncel tutun adobe programınıda java programınıda güncellemeleri kontrol edin gom Pickup internet dowload maneger programlarını yüklerken dikkat edin youtebe video indirme yapmaya kalkışırsanızda böyle programlardan da web sayfanızı kurtar çalışmayı durma gibi hatalarda alırsınız expuler i korsana karşı önlemler alıyorlar yeni sürümleri bu programları desteklemiyoda olabilir

Windows 10 and Microsoft Edge 25.10586 ile resmen uçuşlardayım ama tabi ki herkesin dandirik pc si bu yazılımı kaldıramayabilir. sizde haklısınız çocuklar :)

Edge güzel bir browser bence, artık onu kullanıyorum.

edge muhteşem demiş trollün birisi... bir başka troll Firefox'a çöp demiş asıl çöp edge ve windows 10...

windows 10 çöp değil bu zaman kadar en iyi işletim sistemi

Explorer kulanın gençler hem hafif , herkesin zevki başkaymış be.. :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play