Microsoft, İddiaya Göre Yeni Bir Telefon Yapıyor!

İddialara göre Microsoft, telefon işinde pes etmediği gibi yeni bir telefon geliştiriyor! Dahası da var...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, İddiaya Göre Yeni Bir Telefon Yapıyor!

Windows 10 Mobile satışı ve desteği geçtiğimiz sene içerisinde giderek azaldı. Microsoft'un bir türlü tam anlamıyla başarılı olamadığı telefonları artık tamamen bırakacağını düşünüyor olabilirsiniz.

Ancak sektör kaynaklarının Thurott.com'a söylediklerine göre firma, yeni bir girişimde daha bulunmak istiyor. Firmanın şu an Windows Mobile'a yönelik yeni bir donanım test ettiği, dahası Windows Mobile yazılımını genişletmek istediği iddia ediliyor. Çok fazla detay verilmese de, yenilenen işletim sisteminin Silverlight desteğini tamamen kaldırabileceği söyleniyor.

Siteye göre proje, "henüz ilk aşamalarında ve planlar çarpıcı biçimde değişebilir". Bu yeni dedikoduya şüpheyle yaklaşmakta fayda var ancak Microsoft'un mobile olan ilgisinin bitmediğini, çok daha resmi bir yerden de duymuştuk. Microsoft CEO'su Satya Nadella, geçen ay bir podcast'te telefonları bırakmadıklarını, ancak gelecekteki telefonlarının "bugünkülere benzemeyeceğini" söylemişti.

Hala konuşulan Surface Phone'la ilgili henüz herhangi bir doğrulama yok ancak Windows Mobile'ın selefi çok uzakta olmayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ben komple bırakacağını düşünmüyordum zaten belki geri çekilebilir bir süre ama surface ile tekrar deneyecektir. Bu sefer uygulama desteği alıp görünümü düzeltirlerse olabilir sonuçta stabil güzel bir sistem.

@02 Haziran 2017 12:42 yine başa mı döndük? hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir şey için kendinizi kandırmayın paranızı boşa harcamayın ve boşa ümitlenmeyin.

@04 Haziran 2017 13:29 kandırmaktan çok istediğimiz bir şey.. alışkın olduğun ve cidden androide daha stabil olan bir sistemi adam akıllı uygulama desteği ile verirlerse yine tekrardaan bir şans veririm.. elimde hala sapasağlam çalışan lumia925 var geçen de w10m yükledim farklı yollardan.. wp8.1 e göre biraz daha yavaş ama öyle takılma etme yok.. 2-3 sn gecikme var.. tek sıkıntı uygulama konusu.. android de kullandığım uygulamalar olsa hiç düşünmeden 925i kullanırdım

Androide geçmedikçe satış yapamaz lar

General Mobile in servis hizmetini çok beğendim. Ürünümüzde bizden kaynaklı bir hata oluştu ayarlarını düzenleyip gününden önce gönderdiler. Teşekkürler.

Sen de yorum yaz