Microsoft'un kafasında Android var!

Windows Phone'u bir türlü istediği kullanım oranına ulaştıramayan Microsoft, gözünü Android'e dikti!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un aklı Android uygulamalarında!

Microsoft, mobil platformunun başındaki en önemli sorunlardan olan "uygulama sorununu" Android uygulamalarıyla çözebilir. Yeni bir dedikoduya göre yazılım devi, Windows Phone'lu telefonlarında Android uygulamalarını çalıştırmaya izin verme konusunda planlar yapıyor.

Windows Phone, halen iOS ve Android'in gölgesinde kaldığından Microsoft, mobil alanda önemli bir oyuncu olmayı henüz başaramadı. Bunun birkaç nedeni var, ancak bu sorunların belki de en önemlisi, rakiplerin daha gelişmiş uygulama mağazaları. Apple ve Google'ın mağazaları sadece uygulama sayısıyla değil, sunduğu önemli uygulamalarla da öndeler.

Dolayısıyla doğal Windows Phone uygulamalarının yanında Android uygulamalarının çalışmasına izin vermek, Microsoft'un derdine deva olabilir. The Information'ın haberine göre firmanın eski bir çalışanı, Microsoft'un gerçekten de böyle bir şey yapmayı düşündüğünü söylüyor.

Bununla birlikte Microsoft'un Android uygulamalarını çalıştırmaya izin vermesi, geliştiricileri Windows Phone için uygulama geliştirmekten vazgeçirebilir. Yani böyle bir hamlenin, Microsoft'un oynayacağı bir şans oyunu olduğu söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Aylar öncesinin dedikodusuydu. Yalanlandı.

İlk önce androidin sunduğu özellikleri sunsun kullanım orani artar doğru düzgün bildirim merkezi bile olmayan 4 ayar kisayolundan ibaret bir sistemle olmuyor bu is. Zil sesini bile programsiz atayamiyoken napayim ole sistemi. Ayrıca bluetooth ile işaretle gönderi fotoğraf harincide yapamiyorsun. O kadar eksige bide magaza daki uygulama rezilligi eklenince bi kere alan bidaha almak istemiyor. Üstelik eksiklere rağmen telefon fiyatlati diğerlerinden az degil

@21 Oca 2015 16:08 sen 600 liralık telefonla bulunduğun sokağın fotoğrafını çekerek yakındaki mekanlar hakkında bilgi alabiliyormusun? yada 3 boyutlu yol tarifi?

@21 Oca 2015 18:21 rahatlıkla alıyorum general mobile discovery cihazımla

Boşuna androide gelme microrosoft bence :)

Her zaman derim bu ruhsuz kutularla ne yapılsa boş.. dizayn özrü var sistemde..

apk çalıştırırsa sorun çözülür, android sıkıntıya girer. :D

böyle yaparsa androide boyun eğer ve diğerleri gibi silinir (blackberry firefox os ubuntu os gibi) orjinalliği kalmaz bence.

merhaba, ya zaten bilindiyi gibi,,,Window mobiltelefon Android ' Telefon yaninda ? sönük KALIYOR.

Windows Phone kullanım oranları iPhone'nu geçse bence yeterli olur. Android için ise fazla br beklentisi olmaz...

Siz ne çok şey biliyonuz böyle. Wp tümünü devirip attı hala görmek istemiyorsunuz. Siz devam edin.

Wp lar şuan navigasyon stabilize gibi konularda yeni bir sistem olmasına rağmen androidi eziyo memlekette teknolojiden anlayan yok uygulama ve bikaç eksiği var onları kapatsın androidin devrini bitirir iosla kafa kafaya gelirler şuan bile üstün yabları varken bu eksikleri kapatınca kim tutar microsoftu :D

Mağazadaki oyun için ancak ergenler alır tlfu. Windows Phone ise mükemmel bişey androidle kıyas bile edemem

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play