Microsoft Lumia 650'den "şaibeli" sızıntı!

Sızan yeni görüntüler, yeni bir Lumia'yı işaret ediyor. Ama işin içinde başka işler de olabilir...

  • Onur Seven
Microsoft Lumia 650'den "şaibeli" sızıntı!

Microsoft bu ayın başlarında Lumia 550, 950 ve 950 XL olmak üzere üç yeni Windows 10 Mobile cihazı tanıttı. Son aylardaki raporlar yeni bir akıllı telefonun daha geliştirildiğini ortaya koyuyordu ancak şirketin mobil cihaz yelpazesini azaltma kararıyla birlikte bu girişimin de sonlandırılabileceği belirtiliyordu.

Bahsi geçen cihazın görüntüsü yeni bir sızıntıda ortaya çıktı ama işler göründüğü gibi de olmayabilir. WinBeta tarafından yayınlanan görüntüdeki cihazın "Saana" kod adına sahip olduğu söyleniyor ancak daha önceki raporlarda bu geliştirme kod adının Lumia 830 için tahsis edildiğini belirtiyordu. Bununla birlikte sızan görüntüdeki zamanın 6:50'yi göstermesi, cihazın Lumia 650 olabileceği spekülasyonlarını da beraberinde getirdi.

Görüntünün kendisi ile ilgili bazı kaygılar oluşmuş durumda. Başlangıç olarak, cihaz görüntüsü Microsoft'un ev-tarzı ile eşleşmiyor. Lumia telefonlar genellikle havada uçar tarzda gösterilmez. Yeni bir akıllı telefonu gösteren görüntüler genellikle parlak bir yüzey üzerinde yumuşak gölgelerle dik şekilde gösterilir.

Bunun yanında görüntülerde, diğer Microsoft cihaz render'ları ile karşılaştırıldığında bazı sıra dışı kalıntıların olduğu görülüyor. Işık seviyesi arttırıldığında 650 görüntüsünde (sol üstte) kamera üzerinde, ekranın sağ üst köşesinde, sağ alt kenarında ve en önemlisi de alttaki ekran düğmeleri etrafında çeşitli sıkıştırma kalıntıları ortaya çıkıyor.

Bu tür kalıntılar Lumia 550'de (sağ üstte) ise görülmüyor. Ancak bundan kesin bir sonuç çıkarmak da mümkün değil. Görüntü düzenlenme aşamasında da bu tür izlerin kalması mümkün olabiliyor.

Microsoft'un yeni amiral gemileri Lumia 950 and 950 XL önümüzdeki ay, Lumia 550 ise Aralık ayında satışa sunulacak. Lumia 650 için ise henüz daha fazla detay bulunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

snp 201 le gelir artık insan bir ön flash koyar ne bu

Çıksın artık Lumia 950, beklemekten geberdik.

@24 Ekim 2015 20:26 Bu telefonu bekleyen varmıydı yav. Yazık...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play