Microsoft Lumia 830 için yolun sonu göründü

Sızan ekran görüntüsü, geçen yıl piyasaya sürülen bu Lumia için yolun sonunun geldiğini gösteriyor!

Microsoft Lumia 830 için yolun sonu göründü

Geçtiğimiz yıl Microsoft, 5 inç ekran, Snapdragon 400 işlemci, 1GB RAM ve 10 MP arka kamera donanımına sahip orta sınıf akıllı telefon modeli olan Lumia 830'u tanıtmıştı. Ancak Microsoft'un Lumia 830 model akıllı telefonu, yaşam döngüsünün sonuna gelmiş gibi görünüyor.


Haberin kaynağı ise isminin açıklanmasını istemeyen bir Microsoft çalışanının sızdırdığı ekran görüntüsüne dayanıyor. Microsoft'un mağaza yönetim sisteminden alınan ekran görüntüsü, Lumia 830'un ömrünün sonuna geldiğini (End of Life) ve bunun yerini artık Lumia 735'in dolduracağını gösteriyor.

Bu durum cihazın destek sürecine etki etmeyecek ve Microsoft cihazlara garanti kapsamında destek sağlamaya devam edecek. Söylentiler doğruysa 2014 Eylül ayında lansmanı yapılan Lumia 830 tam 10 aylık bir süreç sonunda emekliye ayrılmış olacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Sona eren tek şey Lumia 830'un ÜRETİMİ !

En sevdiğim WP telefonu sadece işlemcisi giriş seviyesinden orta seviye olsa tadından yenmez zira dizaynı müthiş.

Nokia isimli Lumia ların üretiminin durdurulması gayet doğal.

Lumia 830 bırakın 930 piyasada bulamıyoruz Microsoft bu telefonları neresinde saklıyor telefonlar türkiyede bulmak çok zor (İstanbul ,Ankarada var)

Beğenilen bir şeyi neden değiştirirler anlamış değilim..Beğenileni bırak diğer modelleri değiştir ..

Windows Phone ve Windows RT, 8 inç tabletlerdeki gerçek Windows 10 ile asla yarışamaz, çünkü aynı kategoride bile sayılmazlar. Ucuz Windows 10 tabletler ancak Android tabletler ile yarışırlar..Sonuç olarak Windows Phone ve Windows RT bana göre uzak durulması gereken işletim sistemleridir ve fazla şansları olabileceği de pek gözükmüyor.

merhaba, Lumia 830 bir YIL önce 2'adet aldik ve cok memnunuz,! sevimli bir mobil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir