Microsoft, Lumia Voices'ı kapatıyor

Microsoft, Lumia kullanıcılarını bir hayli üzen, ani bir kapatma kararına imza attı!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, Lumia Voices'ı kapatıyor

Microsoft'un Twitter üzerinde faaliyet gösteren Lumia topluluğu Lumia Voices, 12 Nisan itibariyle kapılarını kapatıyor. Haber, bizzat Lumia Voices üzerinden verildi.

Lumia Connects ve daha öncesinden de Nokia Connects olarak da bilinen, şimdiki adıyla Lumia Voices, 12 Nisan'da kapanacak. Twitter üzerinden Lumia kullanıcılarına destekte bulunan hesap, kapanma haberiyle takipçilerini üzmüş durumda. Ancak Microsoft'a göre bu çok büyütülecek bir konu değil, zira hesap kapansa da, ekibin büyük kısmı, Microsoft'un destek ve PR faaliyetlerini yürüten programları içinde çalışmayı sürdürecek.

Lumia Voices'ın kapanmasıyla beraber kullanıcılar, gelişmeleri @Lumia ve @Microsoft hesaplarından takip edebilecek. 

Bu arada Lumia Voices'ın kapatılması, beraberinde bazı önemli soruları da getirmiyor değil. Lumia markasının "öldürüleceği" söylentileri, bu haberle birlikte daha da güçlenmiş oluyor. Ayrıca Microsoft'un mobil işletim sistemi alanında beklediğini bulamadığı ve her an pes edebileceği de yüksek sesle konuşuluyor... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Dünya üzerinde Windows Phone kullananların sayısını toplasan Yunanistan nüfusu kadar bir şey. Oysa Çin nüfusu kadar Android ve ABD nüfusu kadar İPhone kullanan var... Özellikle ülke örneği verdim ki olayın ne kadar vahim olduğu daha iyi anlaşılsın..

Sen de yorum yaz