Microsoft, Lumia'yı öldürüyor mu?

Microsoft'un yaptığı son açıklamanın satır aralarında, Lumia ceplerin ölüm fermanı gizli!

Microsoft, Lumia'yı öldürüyor mu?

Microsoft'un kullanıcılarına yaptığı açıklamalar, çoğu zaman satır aralarında önemli detaylar barındırıyor. Bunun son örneği ise, şirketin, Nokia markalı "akılsız" telefonların üretimini durdurduğunu ve bölümü Foxconn'a sattığını duyurduğu açıklama.

Microsoft, açıklamasında şunları söylüyor: "Microsoft, Windows 10 Mobile platformunu geliştirmeye ve Lumia 650, 950 ve 950 XL gibi telefonlara destek vermeyi sürdürecek. Acer, Alcatel, HP, Trinity ve VAIO gibi OEM ortaklarımızın cihazlarını da destekleyeceğiz."

Bu açıklama, açıkça olmasa da, Microsoft'un Lumia cihazları artık üretmeyeceğini ispatlar nitelikte. Zira açıklamada, yeni geliştirilecek Lumia'lardan bahsedilmiyor; yerine mevcut Lumia'lara ve diğer üreticilerin Windows 10'lu telefonlarına destek verileceğine vurgu yapılıyor.

Kısacası Lumia telefonların sonu gelmiş gibi görünüyor; en azından analistlerin söylediği bu. Bakalım Microsoft, gerçekten Lumia telefonları tarihe gömecek mi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Mikisoft benim için artık bitmiştir.

@20 Mayıs 2016 13:51 Günaydın.

Sadece s40 ve s60 sistemli akılsız telefonların bulunduğu bölüm satıldı. Bu da zaten getirisi olmayan ceplerin bulunduğu bölümdü. Windows 10 Mobile ise üretime devam edecek ve bu yolla Surface Phone'ların önünü açılmış gibi görünüyor.

@20 Mayıs 2016 19:09 şukur tarafsız bakan ve mantıklı biri yorum yazmış....

Microsoft alt seviye telefonlar üretmeyeceğini, orta üst segment (820 gibi) ve üst segment cihazlara yoğunlaşacağını aylar öncesinden belirtmişti zaten. Alt ve orta segment telefonları diğer firmalara bıraktı. Artık yılda yalnızca iki telefon tanıtacak.

Microsoft aptal değil geleceğin telwfonlarda olduğunu göremeyecek kadar.Masa üstüler eriyor.Telefona var gücü ile yüklenmezse 5-10 yıl içinde microsoft diye bir şey kalmaazz.Var olmak istediğine göre yakında telefonun kralını çıkaracağından şüphem yok.Wp10 şimdiden androidden wp10 a geçmiş olan beni telefonuma hasta etti diebilirim.çok beğendim.

Microsoft'u n nokiasını sallayın. Finlandiya Nokia finlandiyadan başka bir şirketle Sailfish OS sistemli telefonlar çıkarıp ortalığı darmadağın edecek

Milleti anlamıyorum yada bu millet kalite nedir bilmiyor.Elimde nokia lumia 1520 var.3 sene önce aldım O zamanlar 20 megapixel kameranın bu zamana kadar geçen süreye kadar zevkini ve kalitesini gördüm.Millet daha yeni görüyor 21 veya 23 megapixeli demek ki neymiş büyüksün NOKİA LUMİA

950 ve 950XL sahiplerine geçmiş olsun. Gerçi böyle olacağı belliydi. Microsoft eğer destek vermeyi sürdüreceğiz diyorsa bir sonraki sistem güncellemesini bu telefonlara vermeyecek demektir. Zamanında da tüm 8.1 kullanan telefonlara destek vermeyi sürdüreceğiz windows 10'a yükselteceğiz diye açıklama yapmıştı yazılım devi(!).

Hahahahahahhaha. Microsoft !!!???!!!???!!!???!!!???

Sen de yorum yaz