Microsoft Office 2010 Build 4417 internette

Office 2010'un yeni sürümü internete sızdırıldı! İşte en son halinden yepyeni kareler ve özellikler!

Daha önce sızan sürümlerden daha kararlı...
Office 2010'un bu sürümü tamamlanmaya çok yakın duruyor

İnternette yeni bir Office 2010 sürümü ortaya çıktı. Microsoft Office 2010 Build 4417 isimli bu sürüm, ilk bakışta öncekilerden çok da farklı görünmüyor.

Office 2007'deki Ultimate SKU'nun dengi denilebilecek Mondo sürümü bundan daha önce internete sızmıştı. Visio ve diğer ayrı ürünlerle birlikte geliyordu. Mondo sürümleri problemlerle doluydu, kolay kolay sistemden kaldırılamamaları, bu problemlerin başında yer alıyordu.

Yeni Office sürümünde küçük düzeltmeler ve geliştirilmiş istikrar dışında pek büyük bir fark bulunmuyor. Dikkati en çok çeken, yeni bir özellik olan Back-Stage View'in geliştirilmiş olması. Bu özellik neredeyse bitmiş durumda görünüyor. Yeni bir dosya yükleme merkezi, dokümanları online depolama ve paylaşma imkanı sunuyor. Bunu Live Mesh üzerinden mi, yoksa Office Web Applications/Office Live Workspaces'den mi yapıyor henüz bilinmiyor. Diğer göze çarpan eklentiler ise yeni aktivasyon sistemi ve bütün uygulamaların ikonlarının güncellenmiş olması.

Galerimizde Microsoft Office 2010'un en son halini görebilirsiniz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

OpenOffice 3.1.1 varken?!

Tecnical Preview den sonraki mi acaba ? ben TP sürümü deniyorum hızlı ;)

14.0.4006.1010 farklı versiyonmuş,deneriz daha hızlıdır

:D hic sasırmadım :D

Simdi herkes indirir hemen, kurar. Birkac ay sonra sizlanmalar baslar, bilgisayarim cok yavasladi - donanim upgrade i yapmam lazim vs. diye. Yazilimlarin en son versiyonlarini kurmak risklidir, hatalarla doludur - sisteminizi yavaslatir. Simdi Office 2003 u kaldirip Office 2007 kurmanin zamanidir bence.

open office ile microsoft office karşılaştırırsak open office çok kısa sürede kurulurken 2007 tüm yamalar ve servicepack ler vdahil kurulumu 10 dk civarı sürüyor. bu kısımda open ofis çok hızlı ama gelin görünki açılışı çok hantal yeni çıkan işlemcilerde amdnin 3.0 çift çekirdek 240 serisinde uçması gerekirken open ofice açılış logosunda bir hayli bekliyor. ama office 2007 uzun süren kurulumuna rağmen oen office yazılımına gerekn sürenin sadece 1.5 sn içinde hazır open office için 3.5 sn gibi çok uzun bir süre lazım.

Open office çok yavaş. 2010'a gelince buda gereksiz. 2007 varken 2010un ne avantajı olabilirki. Çoğu kişide word excel ve powerpoint için kullanıyor ofis. Üstüne getirilen onca yazılım boşuna.

Bence de office 2010 un hiç gereği yoktu. 2007 bu konuda gayet yeterli, 2010 bize ne gibi yenilikler verebilir çok merak ediyorum.
Yoksa T9 mu eklediler:)

betası ne zaman çıkacak.

2007 gayet iyi sırf word kullanmak için 2010 a gerek varmı

open office ayarlarından bellek kullanımını artırırsanız çok hızlı açılacaktır.

2010 sanırsan win7 için çıkartıldı. Birde bunun teknik sürümünü asırlar önce torrentten çekip pcme kurmuştum. pek öyle inceleyemedim ama sadece menüleri güncellemişler görünümü felanda o kadar güzel değil
Osman Akar

ms ofis teknik görümünü ms sayfasından indirdim en yavaş makinada bile kullanılıyor. bir kötü haberim var hotmail kullanıcıları için bunlar için bağlantı yok fakat livemessenger eklentisi ile postalarını indirebiliyorlar.

Office 2000 kullanıyorum ?!

Office 2000 & 2003 kullanıyorum, gayet memnunum....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir