Microsoft, oyunseverlerle pazarlık yapıyor!

Microsoft'un tek soruluk anketi, yakında müşterileriyle pazarlık yapabileceğini gösteriyor!

Microsoft, oyunseverlerle pazarlık yapıyor!

Özellikle bütçesine dikkat eden oyunseverler için daha önce satın aldıkları oyunları oynadıktan sonra satıp, yeni oyunlar için kaynak ayırmak sıkça başvurulan bir yöntem. Ancak söz konusu dijital oyunlar olduğunda, onları satmak mümkün değil. Ama şimdi, ellerinde bulunan ve artık çoktan oynadıkları dijital oyunlarla ne yapacaklarını bilemeyen kullanıcılar için yeni bir umut doğmuş olabilir; en azından Xbox One için durum böyle.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından yayınlanan rapora göre, Microsoft tek soruluk bir anket sorusuyla nabız yokladı: "Yüzde 10'luk bir kredi karşılığında dijital ortamda satın aldığınız oyunları satmaya ne dersiniz?"

Dijital ortamda alınmış oyunları oynadıktan sonra satabilme fırsatı elbette oldukça ilginç. Ankete katılanların önemli bir kısmı dijital oyunları normalde satmaları olanaksız olduğu için bu seçeneğin hiç yoktan iyi olduğunu düşünüyor. Fakat diğer kesim ise en az 60 dolar ödeyip aldıkları bir oyunu satınca ancak yüzde 10'luk bir bedeli geri almanın hiç de iyi bir anlaşma olmadığı görüşünde.

Tabii ki bu sorunun sorulması, Microsoft'un projeyi hayata geçireceği anlamına gelmiyor. Ama yine de, böyle bir fikre sahip oldukları da açıkça ortada. Diğer yandan kullanıcıların sahip oldukları fiziksel oyunları bizzat kendileri ya da bir perakendeci üzerinden iyi rakamlara satabildikleri de bir gerçek.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

60 dolara sattığı oyunu 6 dolara mı geri alacak !!! Almayaymış, eyiymiş...

yüzde 10 mu?Are they kidding us?:) iletin bunu onlara????

Bu sorunun üzerine dahada bu firmadan birsey alınmaz 20 dolar olsa oda iyi 6 dolar nedir 3 ver 1 al oda iyi en azından

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir