Microsoft Paint'i modifiye ettiler, bu basit programla harikalara imza attılar

Microsoft Paint'i modifiye eden ve onu basit bir yazılım olmaktan çıkartan meraklılar, bakın Paint ile nasıl harikalara imza attılar.

Microsoft Paint'i modifiye ettiler, harikalara imza attılar

Windows 11 ve 10 işletim sistemi uygulaması Microsoft Paint, yazılımın temel animasyonlar ve daha fazlasını oluşturması için modifiye edildi. Ama tabii ki Microsoft tarafından değil...

Microsoft Paint’in yayınlanan bu özel sürümü, YouTuber Sam Chiet tarafından hazırlanmış. Yaptığı çalışmayı Twitter üzerinden paylaşan Sam Chiet’in Microsoft Paint “hack’i” Microsoft Paint’e yeni bir görünüm kazandırıyor gibi görünüyor.

Microsoft Paint, üzerinden bir animasyon hazırlayan Sam Chiet, hazırladığı bu animasyonu oynatabiliyor, duraklatabiliyor ya da bu panelde ve ana Paint penceresinde gösterilen tek tek kareler arasında gezinebiliyor. Eğer herhangi bir karede değişiklik yapmak isterseniz, Paint uygulamasında düzenleme yapabilir ve sonuçları anında yan taraftaki animasyon panelinde görebilirsiniz.

Microsoft Paint’i modlayan tek isim Sam Chiet de değil. Oyun geliştiricisi Talon Zane de Microsoft Paint’e daha fazla özellik kazandırmayı amaçlayanlardan. Zane, uygulamaya bir şekilde katmanlar eklemeyi başarmış. Zane’in çalışmasını da aşağıda görebilirsiniz.