Microsoft, PC duruşunu savunuyor!

Microsoft, PC oyunlarını terkettikleri söylemlerine karşın, savunmasını çoktan hazırlamış...

  • Gökay Özbudak
Microsoft, PC oyunlarını savunuyor!
Crysis 2, E3'de grafikleriyle dudak ısırttırmıştı...

Microsoft'un internete sızan bir dökümanında, firmaya, PC oyunlarına neden eskisi gibi sarılmadığı sorulursa, nasıl cevap verilmesi gerektiği yazıyor. Kotaku'nun ele geçirdiği bu dökümanın, Microsoft'un iç toplantılarından birinde oluşturulduğu düşünülüyor.

"Gelir düşünüldüğünde, Windows dünyadaki en büyük oyun platformu ve bu yüzden Microsoft için oldukça önemli. Fable 3 gibi büyük oyunların dışında, daha normal Facebook oyunları Windows platformu üzerinde sürekli oynanabilmekte. Windows 7 birinci sınıf bir oyun platformudur."

"Fable 3 ün bu tatil sezonunda Xbox 360'la beraber PC için de çıkacak olması çok önemli bir adım. Bu yazın sonlarına doğru sizlere daha da çok bilgi vereceğiz."

İlerleyen zamanlar, şirketin PC'yi oyunlar için odak noktası olarak görüp görmeyeceğini gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bende bugünlerde pc'mi alayım oyun konsolumu diye düşünüyorum kullandığım pc artık yetmiyor ama bu sefer galiba oyun konsolu alacağım.

pc dünyanın en büyük oyun platformu olduğu bir gerçek

Su asamada XBOX ve Windows Phone 7 uzerine yogunlastigi icin Windows Oyunlari biraz geri planda kalmis olabilir ama MS'in asla Windows Oyunlarindan vazgecegini sanmiyorum. Eger Windows oyunlari yoksa bana Windows almak icin bir neden söglegin MacOS yada Linux var iken?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play