Microsoft'un Nokia'lar için ilk kararı!

Microsoft, Nokia'yı satın almasından sonra yapacağı ilk değişikliği açıkladı: Artık Nokia cepler...

  • Cem Şancı
Microsoft'un Nokia'lar için ilk kararı!

Nokia'yı sürpriz bir hamle ile satın alan Microsoft'un, deneyimli telefon üreticisi ile neler yapacağını, nasıl ürünler piyasaya çıkaracağını yakın gelecekte çok daha iyi göreceğiz. Microsoft'un, bugüne kadar alıştığımız Nokia modellerinden farklı tasarımlarda ve işlevlerde yeni ve hatta devrimsel telefon fikirleri olduğu şüphesiz. 

Ancak, bu evliliğin başka sonuçları da kısa sürede hayata geçecek. Microsoft'un emekli olmaya hazırlanan CEO'su Steve Ballmer'ın açıklamasına göre, şirket, Nokia'nın "uzun" telefon isimlerini kısaltacak.

Örneğin, çok yakında piyasaya çıkacak ve isminin "Nokia Lumia Windows Phone 1020" olması beklenen amiral gemisi telefonun ismi kısaltılarak, daha "karizmatik" bir isim alacak.

Microsoft'un piyasaya süreceği telefonlarda "Surface" markasını kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak farklı isimlendirmelere gitmesi de düşük olasılık değil. Yakında Apple'ın iPhone'u karşısında, Nokia Surface Phone'u görürsek şaşırmayalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

"Nokia Lumia Windows Phone" 1020 değil de "Lumia Windows Phone 1020" yaparlarsa hiç şaşırmam.

@05 Eyl 2013 15:10 He ya ne kadar karizmatik duruyor...

Terinde bir karar olur. Ama iş sadece isim değişikliği ile olmaz fiyat/performans kriterleri ile kullanıcı deneyimleri de göz önünde bulundurulmalı. Bu işler yazılım yapıp güncellemeye benzemez ! Max_Real Qnx

şaşırmadım microsoftun nokia yı almasına

Samsung Galaxy s4 zoom mu uzun Nokia Lumia 1020 mi?

@05 Eyl 2013 16:12 SAMSUNG Galaxy S4 Zoom al sakın Lumia 1020 alma...

@05 Eyl 2013 16:12 android istiyorsan ya galaxy s4 zoom yada xperia z1 windows phone sa lumia 1080

@05 Eyl 2013 16:12 Asla grezimonku dinleme kendisi bir fanboydur

microsoft truva atı şeklinde aldığı nokiayı alırkenki şeklinde ama bu sefer kullanıcıları düşünürek telefon üretirse "belki" pazar payını arttırarak 3lü bir rekabet oluşmasını sağlayabilir.

iPhone gibi wPhone falan yapsınlar. Ama lumia bence gayet iyi. Çöpe atılmamalı.

@05 Eyl 2013 16:20 lumia phone deseler

Lumia süper isim. Artık ün saldı o isimle değiştirilmemeli

stephen elop casus olarak microsofttan nokiaya geçti ve görevini tamamlayarak microsofta sattı nokiayı.

@05 Eyl 2013 17:35 lan niye her nokia microsoft yazısına aynı şeyi yazıyorsunuz tamam anladık anladık anladık.. e yeter ama. burada ki konu isim değişikleri vs ile ilgili sen kalkmışsın casusluk oynuyorsun hala yav !

Greziphone yapsınlar adını :)

sadece lumia 1020 olsa hoş olmazmıki arasına windows phone katmak saçmalık zaten

@05 Eyl 2013 20:03 yada surface 1020 çok karizma olur bence

Bence Microsoft'un Surface tabletleri Nokia aracılığıyla Microsoft markasıyla çıkmaya devam etmeli. Kazançlı olur Microsoft için hem de değer kaybetmez.

Microsoft Nokiayı tamamen batırmasın da bu gidişle.

@05 Eyl 2013 21:38 aldı artık neden değerini daha da düşürsünki. Şu an Nokia hisseleri yükselişte.

Nokia Lumia Windows Phone 1020, Windows 8 Phone By HTC uzun degilde o mu uzun ? peh

Aslında Nokia hisselerine sahip olan insanların Nokia'ya ve Microsoft'a kasıtlı olarak şirketi bu duruma düşürdükleri için dava açması lazım. Nokia-Microsoft'un ortaklığının ve Nokia'nın Microsoft'a satışının Amerikan Mahkemeleri tarafından inceleme altına alınması ve hisse sahiplerinin zararlarının tazmin edilmesi gerekmektedir... <Cleverman>

@06 Eyl 2013 05:52 bu olanlardan önceden haberi olmayan ve Nokia dan büyük hisse sahibi olan biri olabilir mi? Onlar çoktan satışını yapıp, satın alma haberinden önce tekrar hisse almışlardır. Nokia hisselerinin satın alma haberi ile beraber %35 civarında yükseldiği ve halende yükselmeye devam ettiği düşünülürse hala kar ediyorlar...

Sen de yorum yaz