Microsoft'un ücretsiz yazılımları

Microsoft'un Windows ve Office dışındaki, kullanışlı ve ücretsiz 10 yazılımını bir araya getirdik!

Microsoft'un ücretsiz yazılımları

Herkes Microsoft'u Windows işletim sistemi ve Office uygulamaları ile bilir. Ama aslında ücretsiz olarak indirebileceğiniz çok sayıda Microsoft yazılımı mevcut. Üstelik bu yazılımlar da Microsoft'un kalitesine sahipler. İşte bunların en önde gelenleri ve en çok işe yarayanları.

1- Microsoft Office Web Apps

Microsoft'un en cömert ücretsiz hizmetlerinden biri bu olsa gerek. Artık Office Word, Excel, PowerPoint ve OneNote'un esas özelliklerini internet tarayıcınızdan kullanabiliyorsunuz.

Windows Live ID'niz ile giriş yaptığınızda yeni dosyalar oluşturmak, veya Windows Live SkyDrive hesabınıza PC'nizdeki dosyaları yüklemek çok kolay.

Kullanın: Microsoft Office Web Apps

2- Windows Live Mail

Bu program için en iyi e-mail aracı diyebiliriz. Windows 7 kullanıcılarının vazgeçilmezi. Microsoft Outlook Express ve Windows Mail'e göre daha gelişmiş. Diğerlerinden farklı olarak, çok sayıda e-mail hesabını iyi idare ediyor, e-mail'lerinizi akıllıca organize ediyor.

İndirin: Windows Live Mail

Fare ve Klavye Merkezi, Visual Studio 2013

3- Microsoft Fare ve Klavye Merkezi

Microsoft'un bizi dokunmatik bir Windows arayüzüne taşıma çabası pek istediği gibi sonuçlanmadı. Çoğumuz geleneksel fare ve klavyeyi kullanmaktan hala memnunuz. Eğer Microsoft'un kendi fare ve klavyesine sahipseniz, bu ücretsiz uygulama ile ikisini de kolaylıkla kişiselleştirebilirsiniz.

İndirin: Microsoft Fare ve Klavye Merkezi

4- Visual Studio 2013

Bu ücretsiz yazılım özellikle yazılım geliştirmek isteyenlerin ilgisini çekecektir. Üç çeşidi var: internet tabanlı uygulamalar için Web, Windows 8 Mağazası uygulamaları için Windows, ve geleneksel masaüstü programları için C#, Visual BASIC ve C++ tabanlı Desktop.

İndirin: Visual Studio 2013 Web

İndirin: Visual Studio 2013 Windows

İndirin: Visual Studio 2013 Desktop

Microsoft Mathematics, pptPlex, Desktops

5- Microsoft Mathematics 4.0

Bu yazılım esas olarak matematik öğrencileri için geliştirilmiş olsa da, 2D ve 3D grafiğe ve adım adım hesap çözmeye ihtiyacı olan herkesin işine yarayacak nitelikte.

İndirin: Microsoft Mathematics 4.0

6- pptPlex

pptPlex ile PowerPoint slaytlarınıza yakınlaşıp uzaklaşabiliyor, ayrıca sırada olmayanlara zıplayarak geçiş yapabiliyorsunuz. Yükledikten sonra PowerPoint'i çalıştırıp video tutorial'ı izleyerek nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

İndirin: pptPlex

7- Desktops

Ekranda çok fazla pencere olmasından sıkıldınız mı? Desktops'la programlarınızı, farklı sanal masaüstlerinde kullanabilirsiniz. Aralarında geçiş yapmak son derece kolay olan bu sanal masaüstleri, dört taneye kadar arttırılabiliyor.

İndirin: Desktops

Virtual PC, Baseline Security Analyzer ve dahası

8- Microsoft Office Viewers

Sizin olmayan bir bilgisayardasınız ve bilgisayarda Office yüklü değil mi? Bu durumda kolaylıkla bu görüntüleyicileri yükleyip, Microsoft Word, Excel, Access, Visio veya PowerPoint dosyalarını açıp görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.

İndirin: Microsoft Office Viewers

9- Microsoft Baseline Security Analyzer

Bilgisayarınızın ne kadar güvenli durumda olduğunu analiz eden bu program, yamaları, Windows güncellemelerini, ve zayıflıkları inceliyor.

İndirin: Microsoft Baseline Security Analyzer

10- Virtual PC

Sanal bir PC'ye mi ihtiyacınız var? Microsoft, Windows 7 ve XP/Vista için iki ayrı sürüm sunuyor. Her ikisi de inatçı uyumluluk sorunlarını çözmek için birebir. Tabii sanal bilgisayara kendi orijinal Windows'unuzu yüklemeniz gerekecek. Home sürümlerinin desteklenmediğine dair uyarı alabilirsiniz, ama yine de çalışacaklardır.

İndirin: Windows 7 sürümü

İndirin: XP/Vista sürümü

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Visual Studio'yu kullanmak da çok kolay tabi.

@28 Şub 2014 02:23 lan bak benden kötü bir söz çıkarttırma. okadar...saygılar..

@28 Şub 2014 02:23 Seni paint kulanımına davet ediyoruz. :D

@28 Şub 2014 22:38 Sen de visual basicle işletim sistemi yap o zaman.

@28 Şub 2014 15:05 Sakin ol. Aynaya bakmıyorsun. Abuk kelimelerle hakaret etme. Burası yotüp değil...

os x 10.9.2 güncellemesi yayınlandı hani haberin yok ya chip, belki haber yaparsın.

pptPlex'İ beğendim

Dünyanın parasını 7 sine 8 ine ofisine bayıl sonrada bedavaymış,chip'in attığı başlıkta beyin hücrelerimize hakaret gibi.Bedavaymış koşalım çoşalım cıldıralım ya rabbel alemin.

PC'yi bırktım Mac'e geçtim. İlk başta pahalı gibi ama öyle değil. Birincisi bilgisayar donanım olarak çok harika. İkincisi İşletim sistemi güncellemeleri bedava, ofis bedava, gerekli olan tüm uygulamalar neredeyse birlikte geliyor. Bilgisayar satılırken bile para ediyor. Yani uzun vadede kesinlikle daha ucuza geliyor. Windows'dan vazgeçemem diyorsanız şöyle derim, bir kaç ay Mac OS kullanın bir daha Windows'a dönmek istemezsiniz.

windows security essential ı unutmuşsunuz en babası o :)

Linux/Ubuntu kurun ya da OSX'i cüzi bir ücret karşılığında edinin ondan sonra bir çok programı ve uygulamayı direkt olarak indirin virüs yok açık yok kafanız da rahat olsun :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir