Microsoft, Windows 11 İndirme Bağlantıları İçin Google'a Başvuru Yaptı

Görünüşe göre Microsoft, insanların sızan Windows 11 ISO'sunu indirmelerini hiç istemiyor. Hatta bunun için Google'a, indirme bağlantısı içeren sonuçları kaldırması için başvuru bile yaptığı ortaya çıktı!

Microsoft'tan Google'a Windows 11 başvurusu

Windows 11'in 21996.1 yapısı ISO dosyası olarak internete sızdığında, Windows 10'un sonunun yaklaştığını da kesin olarak öğrenmiş olduk. Bu dosya, insanların şimdiden Windows 11'in nasıl bir işletim sistemi olduğunu görmesini sağladı. Mayıs ayı sonlarında derlenmiş gibi görünen yapı, daha şimdiden heyecana neden olmuş durumda.

Ama şimdi Microsoft, kullanıcıların bu sızan ISO dosyasını indirmesini kısıtlamak istiyor gibi görünüyor. Yazılım devinin, Google'a DMCA şikayetleri gönderdiği ve ISO dosyalarına bağlantılar içeren sonuçları kaldırmasını istediği ortaya çıktı.

Microsoft, 24 Haziran'da muhtemelen Windows 11'i resmi olarak duyurmak için özel bir etkinlik düzenleyecek ve meraklıların, resmi olarak açıklanana kadar Windows 11'i görmelerini istemiyor. Ayrıca sızdırılan yapının çok eksik bir deneyim sunduğu kesin. Bu yüzden şirket, Windows 11 hakkında yanlış fikirler oluşmasından korkuyor da olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

24 Haziran da bambaşka birşey çıkma ihtimali de var. MS süpriz yapabilir...

@19 Haziran 2021 14:45 Microsoft ne zaman öyle bir sürpriz yaptı ki şimdi yapsın? Bu tabletler için yapılmış gibi duran, her yeri iğrenç gözüken sisteme aşırı yakın bir saçmalık çıkacağı kesin.

Boş işler....

windows 11 dedikleri şey windows 10x. win11 diye bir işletim sistemi yok. bunu kim yaptıysa insanları fena yedi.

sızdıran zaten kendisi... öyle olmasa neden resmi sosyal medya hesabından bu sadece bir başlangıç. daha çok şey göreceksiniz desin ki???

beğenmedim indrdim kurdum windows 10dan farkı yok tema değişkliği var sadece..

Sen de yorum yaz