Windows 11'e Ait Olduğu İddia Edilen İlk Ekran Görüntüleri İnternete Sızdı

Microsoft'un Windows 10'u "öldürüp" Windows 11'i sunacağına dair iddialar, internete sızan bu ekran görüntüleriyle birlikte iyice kuvvetlendi. Hemen ardından da, kurulabilir bir Windows 11 ISO'su internete düştü.

Windows 11'den ilk ekran görüntüleri sızdı

Microsoft'un Windows 10'u "öldürüp" Windows 11'i yayınlayacağı iddiaları her geçen gün biraz daha artıyor. Her ne kadar Microsoft, başlangıçta Windows 10'un son Windows olacağını söylemiş olsa da, bu kararından vaz geçmiş olması artık kimseyi şaşırtmayacak. Özellikle Windows 10X'in de iptal edildiği düşünüldüğünde, Windows 11'in gerçek olması sürpriz sayılmamalı.

İnternete sızan bazı ekran görüntüleri de, Windows 11'e ait oldukları iddiası ile birlikte servis edilmiş durumda. Ekran görüntüleri, bir Baidu gönderisinde ortaya çıktı. Sadece iki ekran görüntüsü yayınlandı ve altında şu ifade bulunuyor: "Efsanevi Windows 11, beta."

Ekran görüntüleri, başlat menüsü yerine bir uygulama çekmecesi ile Windows 10X için gördüklerimize çok benziyor. Uygulama çekmecesi dışında, bazı simge değişiklikleri gibi farklar dikkat çekiyor. Hakkında  ekranı aynı görünüyor ve "Windows 11 Pro'nun 21996.1" sürümünü işaret ediyor.

Windows 11 Pro 21996.1 ISO'su da İnternete Düştü

Bu ekran görüntülerinin internete sızmasının hemen ardından, ekran görüntülerinde görünen Windows 11 Pro 21996.1'in ISO'su da internete düştü. Kurulumu gerçekleştirenler, yukarıdaki ekran görüntülerinin gerçek olduğunu doğruluyor.

Microsoft, 24 Haziran'daki etkinlikte Windows'un yeni sürümünü duyurabilir. Ama sızan ISO ile birlikte, artık Windows 11'in gerçek olduğuna dair pek bir şüphe kalmadığını söyleyebiliriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

10X iptal edilmemiş de adı değişmiş gibi. Bu ön RTM sürümüne bakacak olursak Microsoft kusura bakmasın ama olmamış bir çok yanı var. Misal; Eski Windows 10 başlat menüsü nerede? Windows 11 başlat menüsü Windows 10 başlat menüsüne göre daha işlevsiz duruyor. İnşallah bunu istediğimiz zaman değiştirmemize olanak tanır Microsoft.

İnsanlara onca zaman "Bu işletim sistemi tamamlanmadı, yamalı bohça" dedik. Her aynı fikirde olan insana geri kafalı muamelesi yapanlar oldu. Şimdi şu yeni windows 11 görüntülerine bakıyorum da... 7-8 sene önce Microsoft'un kullanıcılarıdinlemiş olsa yapabileceği sisteme benziyor. Yine de erken konuşmamak gerek. ' Şimdilik ' tüm arkadaşlarıma tavsiyem; eğer 7'yi kullanamıyorsanız ve Linuxta da çalışabilen programları kullanıyorsanız. Bir Linux dağıtımını kullanınız oluyor. Bilge Baykuş T.O.L

Sen de yorum yaz