Microsoft, Xbox One ile dibe vurdu!

Microsoft, Japonya'da 1 hafta içerisinde satabildiği Xbox One sayısı ile adeta dibe vurdu!

Microsoft, Xbox One ile dibe vurdu!

Haberin başlığı içeriğin güncelliği hakkında kafalarda soru işaretleri oluşturabilir. Zira, geçtiğimiz yıl 8-14 Haziran haftasında Microsoft'un, yine Japonya'da yalnızca 100 adet Xbox One sattığı ortaya çıkmıştı. Bu rakam, Microsoft için dip noktayı ifade ediyordu. Aynı dönemde PlayStation 4'ün Japonya'daki satış rakamı ise 11.800 olarak belirlenmişti.

Öyle görünüyor ki Microsoft için işler, en azından Japonya'daki oyun konsolu satışı açısından, aradan geçen zamana rağmen pek de iyiye gitmiyor. Daha önce Haziran'daki bu verileri de duyuran Media Create, Japon oyun sitesi 4Gamer.net aracılığıyla en son satış rakamlarını paylaştı. Sonuçlar Japonya'daki Xbox One satışlarının yine sıkıntılı bir tablo oluşturduğuna işaret ediyor.

Rakamlar, 11-17 Ocak haftasında Microsoft'un Japonya'da yalnızca 99 adet Xbox sattığını, Sony'nin ise PlayStation 4 konsolu açısından evinde 25.592 adet gibi etkileyici bir sonuç elde ettiğini gösteriyor. 10 Ocak'ta sona eren bir önceki hafta boyunca ise 36 bini aşkın PS4 satışına karşın Xbox One'ın ancak 293 adet satış gerçekleştirebildiği görülüyor. Yani 99 adetle Microsoft, yeni dip noktasını da görmüş oldu.

Bu veriler ışığında, Microsoft'un geçen yıla göre yerinde saydığını söylemek mümkün. Microsoft Japonya'nın başındaki isim Takuya Hirano, Temmuz ayında yaptığı açıklamada firmanın Japonya pazarından çekilme gibi bir planlarının olmadığını belirtmişti. Bu yeni tablonun Microsoft'un fikrini değiştirip değiştirmeyeceğini ise bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

İnşallah Windows 10 ile de dibe vurmaz.

@24 Ocak 2016 13:15 çoktan vurdu bile 4. millenium faciası... göçtü...

@24 Ocak 2016 13:15 İnşallah Windows 10 ile dibe vurur.

@24 Ocak 2016 16:31 nintendoyuda söylemeliler

@subita Her yere bunu yazıyor hastalıklı mahlukat. 300 milyon kişi Windows 10 kullanıyor + bu sayı gün geçtikçe artıyor. Çaresizliğinde boğulacaksın aciz anti.

@25 Ocak 2016 01:45 asıl hasta sensin... ms kaç ¢ veriyor sana?

@25 Ocak 2016 01:45 İnsanları zorla güncelleştirmeye zorlayan bir Microsoft olunca tabii ki 300 milyon kullanıcısı olur. Çoğu kişi geçmek istemese de bilgisayarları Windows 10'a güncellenmiş.

@25 Ocak 2016 01:45 ms zorla yükseltmese 10 o sayıyA asla ulaşamazdı... ms botu...

@24 Ocak 2016 21:56 nintendo kadar kafana çelik bloklar düşsün...

sony zaten japonyadan çıkma orada xbox satılmasını bekleyemezsiniz ki

Japonlar milliyetçidir.Sonuçlar normal.

her şeyde dibe vursa da doğru düzgün bir işletim sistemi görsek. baştan savma olmayan.

Japonya'da milletin kafası çalışıyor "o" konsolu alacak değiller ya :)

Bunu soyleyenlerin kaç tanesi mac kullaniyor sallamasini iyi biliyorsunuz şimdi bana fan diyeceksiniz ama kacinizda linux kurulu

@24 Ocak 2016 19:05 Hackintosh kullanıyoruz...

@24 Ocak 2016 19:05 Herkes senin hazırcı değil armut piş ağzıma düş demiyor. Sen para verip Windows alıyorsun bütün bilgilerin Microsofta emanet... Başka insanlar ise zahmet ediyor, Linux ve Linux türevi işletim sistemlerini kurup deniyor, hatta geliştiriyor.. Sen cahilsin diye başkalarını da öyle sanma.

@24 Ocak 2016 21:45 Hackintosh kuran kullanan cahil oluyorsa, henüz Windows kuramayan ne oluyor?

Arkadaşlar. Microsoft'a kötü dileklerde bulunuyorsunuz ama o firma olmasaydı IBM'in siyah ekranlı işletim sistemini kullanıyor olacaktınız hala. Biraz mantıklı olun lütfen. Firma işletim sistemi açısından bir ekol. Kullanmayanlar çamur atmasın lütfen. Kimse sizi zorlamıyor. Linux veya Mac kullanın siz de.

@24 Ocak 2016 22:08 de get o işletim sistemi DOS oluyor... Linux dağıtımları olması için windows'a değil unix'e borçluyuz... ms bile unix olmasa windows için ona borçlusun...

Bu haber Trabzon ekmeğinin Trabzon'da çok satılmasına benzemiş...

Amerikada durum nedir bununla ilgili bir bilgi var mı?

Bu Satya Nadelya var ya(İsmi de kadını andırıyo zaten) olmaz olsun böyle CEO!Yaptığı bütün politikalar yanlış, Microsoft'u batıran isim olarak tarihe geçecek diye korkuyorum!Artık yeter, terket koltuğu Nadella!Sen nesin Bill Gates ne?

@25 Ocak 2016 03:00 Bill Gates'in de ne oldugunu biliyoruz. 640 KILOBYTE herkese yeter diyen adam. Ne oldu, simdi 16 GIGABYTE RAM istiyor millet.

Bence sadece japonya satışlarını baz alan bir haber olmamalıydı. En azından dünya genelini gösteren sayılar da haberin bir köşesinde verilmeliydi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir