Microsoft'tan Chrome İçin Güvenlik Eklentisi

Microsoft, kendi geliştirdiği web tarayıcısı Edge yerine Chrome kullananları "tehlikelerden koruyacak" bir Chrome eklentisi yayınladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan Chrome İçin Güvenlik Eklentisi

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını sert çabalarla Edge'e taşımaya çalışıyor. Firma Edge'e geçmemekte (muhtemelen haklı olarak) inat edenler ve Chrome kullananlar için ilginç bir adım attı ve Windows Defender'ın gücünü Chrome'a kazandıran bir eklenti yayınladı.

Chrome Web Mağazası üzerinde henüz indirmeye sunulan Windows Defender Browser Protection eklentisi, olta saldırıları ve diğer web sitelerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlıyor. Bu durumda zararlılarla dolu bir siteyi veya kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik bir siteyi (Facebook'tan bahsetmiyoruz) ziyaret ettiğinizde, kırmızı bir uyarı sayfası açılıyor. Eklentinin kurulumu çok basit ve her şey, bir açma kapama düğmesinden ibaret.

Chrome, kendi bünyesinde bu tür saldırılara karşı korumaya yönelik işlevleri zaten sunuyor ancak Microsoft'un eklentisi, bu savunma hattını güçlendiriyor. En azından Microsoft'un iddiası böyle.

Eklenti, siteleri zararlı olarak raporlamaya yönelik bir işlev sunmuyor, ancak bu işlev gelecekte sunulabilir. Chrome eklentisi oldukça yeni olduğu için Microsoft, kullanıcıların yorumlarına kulak veriyor. Firmaya geri bildirim göndermek için araç çubuğundaki düğmeye, ardından "Send feedback" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sizlerin önerisi ile 1 yıllık f secure safe antivirüs indirdim yasal olarak tarayıcı eklentiside var chiponline olarak yıllardır takip ediyorum önerilerinizin bir çok işe yaradı teşekkürler.

Eklentiler ile uğraşmayı bırakın! Comodo'nun Dome Shield adında pek çok web tehdidini engelleyen online bir servisi var. Gidin, bir hesap açın ve ağınızı, cihazlarınızı, gizliliğinizi koruma altına alın! Google Ad Server'ları da Black List'e ekler ve Advertisement&Popup kategorisini de seçip engellerseniz, zararlı yükleyen reklamlara veda edersiniz. Bu servisi mobil cihazlarınızda da StrongSwan ile kolayca kullanabilirsiniz. Hem güvenliğinizi sağlar, hem de aplikasyon reklamlarını bile engeller.

Comodo Dome Shield'i tüm şirketlere, kurumlara, kuruluşlara, kişilere tavsiye ederim. Ücretsiz bir servistir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play