Microsoft'tan IE için özel destek anlaşmaları

Microsoft, eski Internet Explorer sürümleri sayesinde servetine servet katacak!

  • Onur Seven
Microsoft'tan IE için özel destek anlaşmaları

Microsoft 12 Ocak 2016 tarihinde eski Internet Explorer sürümlerinin fişini çekerek tarayıcının sadece son sürümü için güncelleştirme ve güvenlik yamaları yayınlamaya başlayacak. Gelen haberler Microsoft'un sessizce 12 Ocak 2016 sonrasında hala eski tarayıcı ve istemci kombinasyonu ile çalışan şirketlere Özel Destek Anlaşmaları (CSA) sunmaya başladığını gösteriyor.

The Register internet sitesi yaklaşık 100 bin bilgisayarla çalışan çok büyük bir üreticinin Microsoft'la CSA anlaşması imzaladığını söyledi. Bahsi geçen firmanın Windows 8.1 ve IE 8 kombinasyonuyla çalıştığı ifade ediliyor.

Microsoft, 12 Ocak sonrasında Windows 8.1 üzerindeki Internet Explorer 8 için tüm güvenlik güncellemelerini durduracak, ancak CSA anlaşmasına sahip olanlar için destek sürdürülmeye devam edecek.

Yazılım devi IE destek ömrü hakkında yaptığı açıklamada: "12 Ocak 2016'dan itibaren yalnızca desteklenen bir işletim sistemi için kullanılabilir olan en güncel Internet Explorer sürümü teknik destek ve güvenlik güncelleştirmeleri alacaktır" diyor.

Microsoft kanadından ise konuyla ilgilli henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Şirketin CSA hakkında konuşmayı reddettiği bildiriliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play