Microsoft'tan Kızdıracak Edge Taktiği!

Windows 10'un önizleme yapısında yapılan keşfe göre Microsoft, sizi tarayıcısı Edge'te tutmak için yeni bir yol deniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan Kızdıracak Edge Taktiği!

Windows 10 ile beraber gelen Edge, "Chrome'u indirmeye yarayan tarayıcı" olmasıyla tanınıyor. Microsoft'un ise bundan memnun olmadığı açık ve firma, bizleri rakip tarayıcılardan uzaklaştıracak yeni yollar deniyor.

Kullanıcıların keşfine göre Windows 10'un bir Insider önizleme yapısı, Chrome veya Firefox yükleyicilerini çalıştırdığınızda "Microsoft Edge'iniz var" başlıklı bir kutucuk görüntüleniyor. Bu şekilde Chrome veya Firefox'u yüklemenizin önüne geçilmeye çalışılıyor.

Bu Microsoft'un kullanıcıların tercihine ilk müdahalesi değil. Firma daha önce de Windows Mail'de tıklanan bağlantıların Edge'de açılmasını sağlamış ve Chrome'da Edge'e geçmeyi öneren push bildirimleri göstermişti. Ancak firma bu sefer daha doğrudan bir yol izliyor ve kullanıcılardan gelecek tepkileri göze alıyor.

İşlevin Windows 10'un final yapılarına ulaşıp ulaşmayacağı bilinmiyor. Eğer ulaşırsa, firmanın anti tekelcilik konusunda sorunlar yaşaması şaşırtıcı olmayacak. Avrupa Birliği'nin Microsoft'u web tarayıcısı tercihi konusunda sıkça sıkıştırdığını biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Siz bu Edge tarayıcıyı neden kullanmıyorsunuz diye bir kerede sorsa ya!

@13 Eylül 2018 14:22 neden kullanmıyorsun anlatsana bi :)

@13 Eylül 2018 14:22 Neden peki?

bu tavırlar , pdf görüntüleyici içinde var. biraz daha kızdırmaktan kullanıcıları soğutup nefret ettirmekten başka işe yaramıyor. herkeste biliyorki chrome daha hızlı ve yetenekli. en basiti ayarları sağ köşeye sıkıştırıp kalmak hangi akla hizmettir?

Diğer tüm gezginler IE ve EDGE'den çok daha iyi...

son guncellemeden sonra bana w'ndows 10 aktif degil/ aktive yap dedi para istiyor windows 7 den 10 a gecince 3 yildir aktifti simdi mi parali oldu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play