Microsoft'tan müthiş VR vizyonu!

Microsoft, Windows Holographic teknolojisi için çok önemli bir adım daha attı!

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan müthiş VR vizyonu!

Yazılım devi Microsoft, Windows Holographic teknolojisini yalnızca HoloLens'e değil bütün VR cihazlarına sunmaya hazırlanıyor. Firma bu doğrultuda Windows Holographic'i arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik cihazlarında tercih edilen bir işletim sistemi haline getirmeyi hedefliyor.

Bu hedefini gerçekleştirmek adına HTC'nin Vive ekibiyle çalışmaya başlayan firma Windows Holographic Windows 10 arayüzünü bu cihazda kullanıma sunacağını duyurdu. Geçtiğimiz Salı günü bir etkinlikte konuşan Microsoft yetkilisi Terry Myerson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Windows'un piyasadaki tek karma bir sanal gerçeklik platformu olduğuna" işaret etti.

Windows Holographic platformunun diğer cihazlarda nasıl işleyeceğine dair bir video da yayınlayan Myerson bir HoloLens kullanıcısının bu sayede bir Oculus Rift kullanıcısının avatarını "görebileceğini" ve bunun tam tersinin de mümkün olacağını belirtti. Bu örnekte de görülebileceği gibi her iki platformdaki kullanıcılar paylaşılan bir proje üzerinde işbirliği yapabiliyorlar ve holografik unsurları birbirlerine iletebiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu da Windows Phone gibi başarısız olursa ne yapacak? Windows Phone da da htc ile işbirliği ve birçok telefon üreticiyle işbirliği yapmıştı.

@05 Haziran 2016 21:39 masaüstü işletim sisteminde liderler. Eğer vr için de arm tabanlı yeni bir şey yapmaya kalkarlarsa başarısız olabilirler. Ama x86 tabanlı giderlerse sorun yok bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost