Microsoft'tan Windows 10 Mobile duyurusu!

Windows 10'a ücretsiz geçiş birkaç gün sonra sona eriyor. Peki ama Windows 10 Mobile için durum ne? İşte Microsoft'un açıklaması...

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan Windows 10 Mobile duyurusu!

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı bir duyuruyla Windows 10'a ücretsiz yükseltmelerin 29 Temmuz'da sona ereceğini açıklamıştı. O tarihten beri, söz konusu durumun Windows 10 Mobile için de geçerli olup olmayacağı merak konusuydu.

Nihayet konuyla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldıran bir açıklama geldi. Microsoft yetkilisi Dona Sarkar tarafından geçtiğimiz gün Twitter'da yapılan açıklamada Windows Phone 8.1 kullanıcılarının, PC'deki durumdan bağımsız olarak Windows 10 Mobile'a ücretsiz yükseltme seçeneğine 29 Temmuz'dan sonra da sahip olacakları belirtiliyor.

Diğer yandan Windows 10 Mobile'ı kullanmak isteyen ama desteklenmeyen cihazların ise eğer olası riskleri göze alıyorlarsa Insider Preview'deki Release Preview'de oturum açmaları sağlanacak. Fakat, bu cihazlar yine de Windows 10 Mobile'ın yeniliklerini alamayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yalan dolan işleri güçleri bu adamların olmaz dedikleri 1320 sürümüne kurulumu gerçekleştirdim ne donma nede başka bir sorun yok yükseltme sonrası sıfırlama yapmak şart yoksa sistem çöp olup sürekli çöküyor. ayrıca mağazada hiç bir halt yok yahu full sürümü kurulu olan cihaz var arkadaşta kullandım çöp. 1 tane mail yazılımı olmaz mı yahu adam akıllı mağazada hep çel çöp kendi Outlook yazılımı zaten ayrı bir sıkıntı kurarken detaylı port ayarlarını yapılandırmayı otomatiğe almışlar .

wp 10 kullanıyorum ama çıkalı kaç sene olacak halen kendi uygulamalarında dahi hatalar var...

@s alper Sorun olmayan bir uygulaması mı var. İşin içinden çıkamadılarmı durduruyorlar ve kaldırıyorlar zaten. Sistemi komple kaldırmalılar bence. Windows 10 hala beta kıvamında ve sistemin kendisi bile hatalarla dolu. Cihazlarımızı çöpe çevirdiler.

Elimdeki Lumia 925 üçüncü yılına yaklaşıyor. Bu süre zarfında bilindik uygulamalar bile Android ve iOS'a göre farklı ve yetersizdi, bir de üzerine 10 güncellemesi almayınca telefon elektronik çöplükten farksız hale geldi. Eşimde Lumia 535 var, Windows 10 yüklü ama bakıyorum iyileşme var mı diye; makyajlanmış, cilalanmış başka da bir şey yok. 3 yıl boyunca kobaylık yaptık Microsoft'a!

Yeni çıktı Windows 10 zaten

İlk insider sürümlerinden beri Windows 10 Mobile kullanıyorum. Şu an kullandğım sürüm 14383 ve sorunsuz çalışıyor. Aslında bu sürümden öncesi iki sürüm de sorunsuzdu. Şu an Lumia 950 kullanıyorum ve gayet memnunum. Üstelik cihazım piyasadaki amiral gemisi telefonlar arasında en iyi çekim yapan cihazdır.

Microsoft android ve ios'u windows ile butunlestirmeyi bitirdiginde windows mobile tamamen olecek. Kullanacaksaniz sadelikten dolayi kullanin, iyilesecek diye degil, kesin kapatacak.

@10 Temmuz 2016 19:03 Aynı anda, birbirinden tamamen farklı iki sistemle bütünleşebilecek bir üçüncü sistemi geliştirebilen biri olursa, amiyane tabirle, bu alemin kralı olur. WM durdurulacak, doğru. Daha doğrusu mobil cihazlara özel bir işletim sistemi geliştirilmeyecek bir süre sonra. MS, surface phone gibi bir şeyler homurdanıyor bilindiği gibi. Yüksek donanımlı mobil cihazlar hedefleniyor, yani cepteki PC ler. Ve bununla birlikte de tüm cihazlarda tek işletim sistemi. Alışılmış Windows.

Ne diye duyuruyorlar ki, kime ne? Firma çalışanlarından başka WP kullanan kaldı mı ki? İlk çeyrekte %0,7... Beter olsunlar, yaptıklarını buluyorlar...

Sen de yorum yaz