Microsoft'tan Xbox kullanıcılarına büyük jest

Microsoft, uzun bir süredir pasif durumda olan bir milyon gamertag'i kullanıma açıyor!

  • Cenk Atlı
Microsoft'tan Xbox kullanıcılarına büyük jest!

Microsoft, Xbox kullanıcılarını sevindirecek bir adım atarak yaklaşık bir milyon adet kullanılmamış gamertag'lerini 18 Mayıs Çarşamba günü kullanıma açıyor. Uzun bir süredir pasif durumda olan bu gamertag'lar yıllardır Xbox Live hizmetlerinden yararlanmayan oyunculara ait ve firma bu kararıyla bunların aktif kullanıcılar tarafından alınmasının önünü açıyor.

Ars Technica'da yer alan habere göre yaklaşık bir milyon civarındaki bu isimler orijinal Xbox konsolu üzerinde yaratılan gamertag havuzundan alınacak. Söz konusu isimler orijinal konsolun sunucuları 2010'da çevrimdışı olduğundan beri kullanılmıyordu.

Microsoft konuyla ilgili yaptığı açıklamada oyuncuların tam olarak aradıkları gamertag'i bulmanın zor bir süreç olabileceğini ve mevcut isimlerin tam bir listesini yayımlamayacaklarını ifade etti. Firma bunun yerine söz konusu isimlerin şu ana kategorilerde yer alacağını belirtti:

Normal adlar

Pop kültür referansları

Yemek çeşitleri

Coğrafya ve seyahat

Bilim ve teknoloji

Matematik ve sayılar

Hayvanlar

Tüm zamanların en önemli buluşlarından bazıları


Bu isimlerden bazılarını alıp kullanmaya başlamak için "toplamda en az bir yıllık Xbox Live Gold kullanım süresine" sahip olmak ve halihazırda aktif bir Xbox Live Gold kullanıcısı olmak gerekiyor. İlk isim değişikliği ücretsiz, sonraki her değişikliğin bedeli ise 10 dolar.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost