Mobil grafikler Project Logan'la çağ atlıyor!

Nvidia'nın yeni nesil grafik işlemcisi, oyun grafiklerini masaüstüne iyice yaklaştırıyor! İzleyin...

  • Zeynel A. Öztürk
Nvidia'dan yeni nesil mobil işlemcisi gösterisi!

Nvidia'nın Tegra mobil işlemcileri birçok akıllı cep ve tablette kullanılıyor. Tegra'nın son sürümü olan dört çekirdekli Tegra 4, şirketin yakında çıkacak olan el konsolu SHIELD'da kullanılacak.

Nvidia gibi bir şirket, tabi ki geleceği de hep düşünmek zorunda. Şirketin bir sonraki nesil mobil işlemcisi Project Logan kod adı altında geliştiriliyor. Nvidia'nın yeni bir blog gönderisinde masaüstündekiyle aynı Kepler mimarisini kullanan çip hakkında yeni detaylar ve videolar paylaşıldı.

Videolardan birincisinde birkaç ay önce gösterilen, masaüstü Kepler işlemcisini kullanan bir tanıtımın yeni mobil sürümü yer aldı. Project Logan'lı videodaki detaylar biraz daha az olsa da bu eksiklikler insan gözü tarafından çok fazla algılanmıyor.

Aşağıda izleyebileceğiniz yeni bir demoda ise Project Logan'ın sanal bir adayı nasıl işleyebildiği gösterildi. Demoda grafiklerin uç nokta masaüstü grafiklerine yaklaştığı gözden kaçmıyor.

Project Logan'ın tablet ve telefonlarda ne zaman kullanılmaya başlanacağı konusunda henüz bir bilgi verilmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Mobil platformlar DirectX 9'dan DirectX 10 kalitesine geçiş yaptılar daha. Sadece PC'lere çıkan oyunlardan Direct X 11'in grafik gücünü görebilirsiniz... Ve yapımcılar bu gücü sadece konsollar satmaya devam etsin ve PC'nin yeniden tekelleşmesini engellesin diye kullanmıyorlar. Tamam tekelleşme kötü bir şey, ama ellerinde muhteşem teknolojiler var ve bu teknolojileri kullanmamaları çok daha kötü bir şey bence...

grafikler çok güzel ama aşağıdaki kartı tabletin içine sokuşturcaklarsa heralde tabletin kalınlığı nokia 5800 kalınlığıyla aynı olur

bakalım soğutmalı telefonlar ne zaman gelecek. bu kadar işlemciye ekran kartına çip dayanmaz.

ZTE Geek ve yeni Asus tablette de Tegra 4 olacak.

takılıyo :/

once bataryayı geliştirsinler

Telefon telefonluktan çıktı arkadaş ya

batarya batarya yani pil 2 saat oyun oynatamaz 24 saat acık kalamaz telefonlarla sen laptop gücünde yapsan nolur ha birde ısınma sorunları var elimde kor halinde kömür tutmak istemiyorum

Yalnız şimdiye dek gordugum görseller hiçbir zaman oyun içindekiler kadar baştan çıkarıcı değildi. Şu manzara aklıma Farcry oyununu getirdi. :)

Yalnız şimdiye dek gordugum görseller hiçbir zaman oyun içindekiler kadar baştan çıkarıcı değildi. Şu manzara aklıma Farcry oyununu getirdi. :)

Bu haberleri rahat okumak icin 250 liraya bir tablet alip cayinizi doldurup tabletinizi elinize alin. Gerisi bos :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play