Modüler akıllı saat Blocks neredeyse hazır!

Modüllerle geliştirilebilen akıllı saat Blocks, gerçeğe dönüşmek üzere!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Modüler akıllı saat Blocks neredeyse hazır! Modüllerle geliştirilebilen akıllı saat Blocks, gerçeğe dönüşmek üzere!

Modüler akıllı saat fikrini üç sene önce ortaya atan Blocks, seri üretime hiç olmadığı kadar yakın. KickStarter'dan 5.500 ön sipariş alan firma, saatleri 330 dolara ön siparişe açtı.

Ürünü daha önce Mayıs 2016'da teslim etme sözü veren Blocks, bu tarihi kaçırdığından muhtemelen destekçilerine cesaret vermek istiyor. Firma, Android tabanlı, "üretime hazır cihazların" son testlerden geçtiğini söylüyor. Saatlerin bu seferki üretim tarihinin Eylül olacağı söyleniyor.

Blocks ilk satışa sunulduğunda GPS, ek pil, kalp ritmi sensörü, nem/sıcaklık/yükseklik sensörü, programlanabilen bir düğme ve fener olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz altı modül sunacak. Platform açık olduğu için üçüncü parti geliştiriciler, kendi parçalarını üretebilecekler. Blocks'u satın aldığınızda kutunun içerisinden bir "Core" birimi, bunun yanında kayışı oluşturan dört parça çıkacak. Her şey yolunda giderse farklı bir akıllı saatle çok yakında tanışma fırsatı bulacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

2 yıl sonra çöp olur gider, birde karşısına geçip kullanan başkasıymış gibi burun kıvırır zamanın trend cihazıyla sevişmeye devam edersiniz. "Aaa ama o artık eskidiiee!"

Android wear berbat. Şuan akıllı saatte en iyi işletim sistemleri sırasıyla 1.watchos 2.tizen 3.android wear.

Aman Kocaman at nalı gibi yapmasın laf da...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost