Monitörünüzü dokunmatik yapan cihaz tanıtıldı

Bu cihaz, dokunmatik olmayan bilgisayarınızı bir anda dokunmatik hale getiriyor (gibi...)

  • Zeynel A. Öztürk
Monitörünüzü dokunmatik yapan cihaz tanıtıldı

CES'de tanıtılan bir USB cihazıyla dokunmatik olmayan monitörünüzü dokunmatik kalem destekli bir hale getirebilirsiniz. Ancak öncelikle kalemin sorunlardan arınmasını beklemeniz gerekebilir.

Apen'in CES 2013'de gösterdiği Touch8 Smart Pen, dokunmatik olmayan ekranlara Windows 8'in dokunmatik gücünü kazandırıyor. 17 inç'e kadar büyüklükteki monitör ve laptop'ları destekleyen cihaz, ek bir sürücü yüklemenizi gerektirmiyor ve kurulumu oldukça kolay. Küçük bir kutu şeklindeki Touch8 Smart Pen'i monitörünüzün kenarına bağlamanız yeterli oluyor. Böylece cihaz, kalemle yaptığınız hareketleri ve dokunmaları algılıyor.

Cihazı USB portundan PC'nize bağladığınızda, kalemle ekranınızdaki dört noktaya dokunarak onu kalibre etmeniz gerekiyor. Teoride cihaz bu şekilde çalışıyor ve kalemle ekrana dokunduğunuzda, Windows 8'i parmağınızla dokunmuş gibi kullanabiliyorsunuz. Ancak ilk denemelerde cihazın Windows 8'in Charms çubuğunu açmada bazı sorunlar yaşadığı söyleniyor. Bunun dışında kalemin üstünde fare düğmelerinin olmaması da kullanımını zorlaştırıyor. Kalemin ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apar topar yapılmış :)) pazardan pay kapmak için üretilmiş gereksiz bir ürün :)

normal ekranların dokunmaya pek dayanıklı olduğunu sanmıyorum onun yerine ekrana takılabilen bir panel sanki daha iyi olur gibi.

aslında wii mantığı ama onun kadar başarılı mı bilemiyorum...aslında bir tane wii uzaktan algılayıcı alınarakta yapılabilir.sonuçta projeksiyon uygulama örnekleri mevcut internette.

Sen de yorum yaz