Monster Notebook, Intel 14. nesil işlemcili cihazlarını satışa sundu

Monster Notebook, 14. Nesil Intel Core işlemci mimarisiyle donatılmış yeni ürünlerini satışa sundu.

Monster Notebook, Intel 14. nesil işlemcili cihazlarını satışa sundu

Monster Notebook, yeni 14. Nesil Intel Core Raptor Lake Refresh işlemci mimarisine sahip ürün serilerini satışa sundu.

Monster Notebook tarafından satışa sunulan Tulpar T6 V1.2, Intel’in en son işlemci mimarilerinden biri olan Raptor Lake Refresh Core I9 14900HX’e sahip. 16 inç ekrana sahip olan ürün, 2560x1600 oranında çözünürlük ve 165Hz tazeleme hızına sahip ekran paneli ile geliyor. Grafik birimi olarak ise dizüstü bilgisayarda 12GB Nvidia GeForce RTX 4080 ekran kartı bulunuyor.

Monster, sıvı termal macun destekli soğutmaya sahip Tulpar T6 V1.2'de, normal bir termal macuna göre yüzde 1.700 daha fazla iletkenliğe sahip sıvı metal termal macun kullanıldığını belirtiyor. Ayrıca macunun, katı termal macunlu sistemlere göre 9 dereceye kadar daha iyi soğutma performansı sağladığı iddia ediliyor.

64 GB’a kadar RAM yükseltme seçeneği bulunan Tulpar, PCIe 4.0 uyumlu Gen4 SSD desteğiyle ve DDR5-5600 MHz bellek frekansıyla geliyor. Thunderbolt 4, PD (Power Delivery) desteği ve 330W şarj adaptörüne sahip notebook'un, fan çıkışlarında ayarlanabilir RGB LED’ler bulunuyor.

Monster Notebook, "Ömür Boyu Ücretsiz Bakım Garantisi" kapsamında ücretsiz bakım hizmeti sunuyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar, anlaşmalı kargo şirketleriyle Monster Notebook'larını ücretsiz olarak teknik servislere gönderebiliyor. Bakım hizmeti kapsamında fan, toz, klavye, ekran temizliği ve termal macun yenilemesi gibi işlemler yapılıyor. Ayrıca Monster Notebook, kullanıcılara ilk 15 gün içinde koşulsuz iade imkanı tanıyor.