Motorola'dan Galaxy Note 7 için şok suçlama!

Motorola, Galaxy Note 7'deki bu önemli özelliğin kendi telefonlarından "çalındığını" iddia ediyor. Ama...

  • Cenk Atlı
Motorola'dan Galaxy Note 7 için şok suçlama!

Samsung'un yeni amiral gemisi phablet modeli Galaxy Note 7, daha önce pek eşi benzerine rastlanmayan biçimlerde gündeme gelmeye devam ediyor. Büyük bir heyecanla beklenen ve halihazırda bazı ülkelerde satışa çıkarılan cihazla ilgili Samsung'un başını ağrıtabilecek bazı gelişmeler de söz konusu.

Samsung'un önemli rakiplerinden bir diğer önemli Android cihaz üreticisi Motorola, Twitter'dan yaptığı açıklamada Güney Koreli firmanın kendine ait Always On Display adlı özelliği kopyaladığını öne sürdü. Motorola, söz konusu özelliğin ilk olarak 2013 tarihli ilk Moto X'te Active Daily adıyla sunulduğunu belirtti. Firma, Samsung'u hedef aldığı tweet'inde kinayeli bir biçimde şu ifadeleri kullandı: "Hangi 'galakside' rakibinizin telefonlarının havalı özelliklerini çalmakta bir sorun yoktur?"

Ancak bu özelliğe dair yapılan kısa bir araştırmanın neticesinde Motorola'nın da aslında başka bir firmadan "ilham" almış olabileceği anlaşılıyor. Zira söz konusu özellik, Nokia tarafından 2009 tarihli Nokia N86 adlı akıllı telefon modelinde ortaya çıkıyor ve daha sonra 2013'te Glance Screen adıyla yeniden kullanılıyor. Dolayısıyla bu tablo karşısında da Motorola'nın bu özelliğe dair doğrudan bir hak talep etmesi biraz anlamsızlaşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Nokia ve samsung anlaşmasında kesin bu da vardır

nokianın kullandığı meego os da sadece saat takip edilebiliyordu ve kilit ekranından kontrol söz konusu değildi. İkisinide kullanmış biri olarak nokianın sistemi ile motorola active display arasında dağlar kadar fark var

Sadece Glance olsa iyi iris tarayıcıda Lumia 950 serisinden çalınma.

Telefonun tüm özellikleri nokia dan çalındı. Nokia birşey diyor mu? Kablosuz şarj usb type c li telefon iris tarayıcı bunlar başta geleni. Daha sayayim mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play