Mouse Box: Bu fare, aynı zamanda bir PC!

USB bellek kadar küçük bir PC oluyorsa, kablosuz bir farenin içine neden bir PC sığmasın?

  • Cem Şancı
Mouse Box: Bu fare, aynı zamanda bir PC!

Intel'in geçtiğimiz günlerce USB stick içine sığrdırdığı PC'sini Compute Stick ismiyle duyurmuştu. Şimdi de başka bir üretici fare şeklinde bir PC tanıttı.

1.4 GHz, dört çekirdekli TI OMAP Cortex-A9 SoC işlemciye sahip olan Android sistemli fare şeklindeki PC'yi HDMI portu üzerinden herhangi bir monitöre veya ekrana bağlayabiliyoruz. 128 GB dahili depolama alanı olan PCnin aynı zamanda iki USB 3.0 port bulunuyor. Bu portlara kablolu/kablosuz bir klavye bağlamak da mümkün. Elbette mouse'a kablolu bir klavye bağlamak mouse'un kullanımı oldukça zor olabilir.

Cihaz şimdilik sadece konsept aşamasında, yani ticari olarak kullanıma açılmış değil. Ancak Intel'in Compute Stick'i hem BayTrail işlemcisi hem de masa üstü Windows 8.1 işletim sistemi ile çok daha güçlü bir "mini pic" olarak liderliğini koruyor.

Bu yıl içinde başka "mini pc"ler daha ortaya çıkacak gibi görünüyor, bakalım en kullanışlısı hangisi olacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hdmi bağlanır da kablolu klavye niye bağlanmasın

çok daha güçlü bir "mini pic" olarak liderliğini koruyor.

Mouse tuşları dokunmatik olmadıgı sürece pek mantıklı değil çünkü o tuşların tıklama ömrü var ve oyun mouseları kadar uzun olamaz.

cortex a9 çipi Texas intruments tarafından üretilmiş, ayrıca bu cihaza %90 android yüklenecek, hdmi ile bağlanması tehlikeli durum günümüz panelleri hafif sade tasarıma yatkın yani fareyi hızlıca çektiğinizde tv/monitör üzerinize düşebilir, medialink gibi kablosuz bağlantılar gerekecek, ekstradan klavyesi gerekecek çünkü fare ile yazı yazmak gibi çılgınlığa girişilmez playstationda bile dualshockta yazmak işkence düşünce biraz kötü ama hdmi yuvasının önüne galaxy beam deki gibi projeksiyon koyarlarsa o zaman bir şeyler olabilir ya da kablosuz "gözlük" gibi ekstra konseptlerde denemeleri lazım haberde bahsettiğiniz gibi konsept aşamasında bu tarz değişikliklerin olmasını umuyorum

Kesinlikle kablosuz olarak monitor, projeksiyon ve tvlere baglanabilmeli

bunda full hd mkke(mk9) oynanırmı :)

Klavyenin içine koymaları gerekirdi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play