MS'in ilk "direniş" reklamları ortaya çıktı

Microsoft'un rakiplerine karşı başlattığı reklam kampanyası ilk adımını çok sert attı!

Microsoft'un ilk "direniş" reklamları ortaya çıktı
MS'ten reklamlar: İlk adım atıldı.

Zdnet'ten Ed Bott Microsoft'un Apple'a karşı başlattığı reklam kampanyası hakkında bir blog yazdı.

Microsoft böylece bir süre önce büyük övgülerle bahsettiği 300 Milyon Dolarlık reklam kampanyasının ilk adımlarını atmış oldu. Zdnet blog'unda Microsoft'un ana sayfasında yayımlanan bir reklam konu ediliyor. Reklamda verilen mesaja bakılırsa Microsoft'un son derece agresif bir giriş yaptığı söylenebilir. Reklamda kullanılan resmin üzerine tıklayıp tam boy görebilirsiniz. Üzerinde yazanları ise aşağıda sizin için tercüme ettik:

"Bir zamanlar herkes dünyanın düz olduğunu düşünüyordu.

Windows Vista hakkındaki gerçekleri öğrenin."

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Gerçekleri kullanarak öğrendim. Vista nın sp1 kurmama rağmen kaplmbağa gibiydi. Gördüklerime inanırım ben.

DÜNYANIN DÜZ OLMASIYLA VİSTANIN NE ALAKASI VAR ???

Ben de yardım edeyim Vista'nın reklam kampanyasına...

"Bir keresinde herkes Vista'nın ucuz olduğunu düşündü.

Windows Vista hakkındaki gerçekleri öğrenin."

:D

Vista çok büyük yenilikler Getirdiği aşikar. Kullanımı çok zevkli güvenlik alanında gerçekten büyük iyileştirmeleri var.

Ama performans konusunda Sıkıntıları olduğunuda herkes biliyor. Bir gün hepimiz mecbur Vistaya geçeceğiz bence bu kadar abartmanın manası yok. Aramızda kaç kişi 98 kullanıyor ki şuan. Aynı olay Xp ninde başına gelecek. Ama ne kadar zaman sonra bunu bilemiyeceğim

Türkiye'deki teknoloji kıtlığı içerisinde tabiki Vista hayal kırıklığı olur burada.Windows 8 haberini okumuştum CHIP'de 8'den umutluyum.Çünkü çekirdek tamamen değişecekmiş.Bunu yapmaları gerekirdi zamanı geldi sonunda.8 Güzel olacak diyeumuyorum eğer çekirdek sıfırdan kodlanacaksa.Slogan güzel düşünülmüş.Ama ne kadar gerçekçi o bilinmez :)

"DÜNYANIN DÜZ OLMASIYLA VİSTANIN NE ALAKASI VAR ???"
senin gibi kör cahilleri kastediyor o yazı, kafa bu kadar iste. ayrıca kimse dedimi size vista düsük sistemde calışcak diye, her yeni cıkan yazılım-oyun daha yüksek sistem isterken vista'dan niye daha düsük bi sistem bekliyorsunuz ki???

Arkadaşlar. Evde kullanıyorum vistayı. 2gb ram ve 2ghz işlemcim var. bunlar herkeste olan şeyler. ve ben vistayı çok hızlı buluyorum. neden bu kadar kasıyorsunuz ki. Bence hiçbir sorunu yok vistanın.

vistayı hala kasıyor diye eleştirenler var ama şu gerçeği görmek istemiyoruz sanırım benim 2gb ddr2 ram 512mb 8600gt ve t7300 core 2 duo laptopum var hem xp hem vista en güncel haliyle kurulu
vista yeterli donanımla xp den daha iyi daha stabil çalışıyor
tabiki xp daha düşük konfigurasyonlarda daha hızlı çalışması mutlak
bu windows 98de de bu şekildeydi yakın bir örnek vermek gerekirse
eleştirmeden önce düşünelim araştıralım
vista daha iyi olabilir miydi derseniz tabiki daha iyi olabilirdi ama benim fikrim vista da windows me gibi arada kalan bir işletim sistemi oldu windows 7 ye geçişten önce sanki bir beta sürüm gibi kaldı.

Kul-lan-mı-yo-rum zorlamı arkadaş :)

bn vista kullanıorm çok memnunum yani şahsen bence benim düşünceme göre vista çok güzel.

amannn pardus varken işime yaramıyor

Bu sözde kapak olsun.. :)

anlamadığım gidiyorlar 1gb ram pentium 4 bir sistemde vista deniyorlar diyorlarki bu ne böyle sürekli kasıyor diyorlar sonra xp yi deniyorlar süper çalışıyor sen önce denediğin sistemi anla sonra mualefet yap.. yiğenim yeni pc aldı iyi bir sistem var ve vista kurulu o kadar iyi çalışıyorki sistemi hiç bir kasma hiç bir takılma yok bu ne şimdi vista hani iyi değildi... dinime laf atan müslüman olsa gibi bir sözle kampanya yapsalar iyi olurdu...

diyorlar güvenli değil diye windows'a saldırı olması çok doğal çünkü %90 bi oran windows kullanıyor eğer bu oran linux üzerinde olsaydı bu linux iyi diyenlerin tercihi windows iyi olurdu... beyenmiyorsan kullanma microsoft sizi zorlamıyor...

Vista güvenli ama iyi sitem istiyor.

ayağını yorganına göre uzatırsan her şey düzgün çalışır . . . teknoloji ilerliyor ve tabiki yeni sistemler daha güçü pc ler isteyecek, görsellik iste, güven iste şunu iste bunu iste sonra da yok kasıyor . . . ben memnunum vistadan, ayrıca kimse windows kullanmak zorunda değil, başka çözümlere yönelin . . .

anlamadığım gidiyorlar 1gb ram pentium 4 bir sistemde vista deniyorlar diyorlarki bu ne böyle sürekli kasıyor diyorlar sonra xp yi deniyorlar süper çalışıyor sen önce denediğin sistemi anla sonra mualefet yap.. yiğenim yeni pc aldı iyi bir sistem var ve vista kurulu o kadar iyi çalışıyorki sistemi hiç bir kasma hiç bir takılma yok bu ne şimdi vista hani iyi değildi... dinime laf atan müslüman olsa gibi bir sözle kampanya yapsalar iyi olurdu...

diyorlar güvenli değil diye windows'a saldırı olması çok doğal çünkü %90 bi oran windows kullanıyor eğer bu oran linux üzerinde olsaydı bu linux iyi diyenlerin tercihi windows iyi olurdu... beyenmiyorsan kullanma microsoft sizi zorlamıyor...

--
benim pcm p4 ve 1gb ram var xp den vistaya geçişte hızlanma oldu. dostum bşraz incelemen lazım bu konuyu hiç bilmiyorsun

en büyük macOS başka büyük yok :) ayrıca microsoft yuvarlakmış bunu anladık

offfffffffff yorum yapma seçeneği kapatılsın yaaa

arkadaş hızlı bir bilgisayar aldı. ama bazı oyunların, programların ve driverların çalışmaması nedeniyle kendi ellerimle xp'yi kurdum. şuan arkadaş çok daha rahat. ben vistaya en erken 1 yılda, en geç her program vistaya göre olduğunda ve xp için program bulamadığımda geçerim.

Vistaya yapılan eleştiriler iyice çığrından çıktı bende vista kullanıcısıyım ve çokta memnunum. Tamam başta çok sorunlu bir işletim sistemiydi ama sp1 ile doğru yola girdiğini düşünüyorum.
Microsoft'un önerdiği doğrultuda vistayı iyi, kaldırabilir bir sisteminiz varsa kasma sorunu yaşamazsınız.

Vista dünyadan çok "balona" benziyor aslında ama olsun o da yuvarlak sonuçta:)

Vista tabi ki bu kadar eleştirilmeyi haketmedi ama başarısız bir adım olduğu da kesinlikle doğru.

Açıkçası Microsoft'u zengin eden bu "sürü psikolojisi" bu sefer onları hiç beklemedikleri bir yerden vurdu... ilahi adalet diyelim.

Windows Vista yeterli donanıma sahip bir bilgisayarda çalıştırıldığı zaman aynı bilgisayarda XP'nin sergileyebileceği performanstan daha iyi performans sergiliyor. Bunun nedeni yeni donanımları nasıl en verimli şekilde kullanabileceğini iyi bilmesi. Windows Xp artık eskidi. Arayüzü günümüz bilgisayar sistemlerine yakışmıyor. Vista'nın arayüzü oldukça başarılı bence. Vistanın Xp'den daha kararlı çalıştığı ise herkes tarafından onlaylandı. Kesinlikle çökmüyor. Sp1'den sonra daha güçlü bir hale geldi. Vista'yı beğenmeyenler bilgisayar kullanmasını bilmeyenler bence.

Vista'nın program uyum problemi Sp1 ile yüzde yüz çözüldü. Windows 95te kullnadığım programlarımı bile vista üzerinde çalıştırabiliyorum.

MacOSX süslü püslü arayüz yapmakta başarılı sadece. Sadece kendisi değil programlarıda oldukça pahalı. Windows için cracklenmiş program bulmak bir kaç dakikalık google uzağnızdayken. Mac için saatlerce araştırma yapmak gerekiyor.

Linux sistemler ise son kullanıcıya hitap eden sistemler değil. En ufak bir donanım hatası için günlerce hangi kodların yazılması gerekiyor şeklinde araştırma yapmak zorunda bırakılıyorsunuz. Ben sadece linux çalışan cd'ler kullanıyorum. Eğer windows çökerse yedek almak, virüs temizlemek gibi işlerde oldukça yararlı oluyor. Linux sistemler son kullanıcı için bu özelliğinden öteye gidemez bence.

Son olarak. Windows'un pahalı olduğundan yakınanlar için Xp ilk çıktığında orijğinal Xp'yi kimse satın almadı. Kırılması saniylere sürdü. Microsoft korsan Xp sistemleri yakaladığı halde kapatmadı. Yani ev kullanıcıları olarak Windows lisansı satın almayı istemiyoruz. Laptop üzerinde gelirse seve seve orijinal kullanıyoruz. Ve laptopla gelen windows oldukça ucuza geliyor. Bence windows pahalı bir sistem değil hatta en ucuz ve en ulaşılabilir bir sistem.

Dört çekirdekli bir işlemciniz,
2GB üzerinde belleğiniz,
Güçlü bir DX10 destekli ekran kartınız,
Erişim hızı yüksek bir HHD'niz yoksa siz vistayı beğenemezsiniz.

Reklamdaki Türkçeleştirilmiş Metin Gereken Herşeyi Xp Xp Xp diye haykıranlara anlatıyor aslında. fazla söze qerek yok qibi. ?

2 GB RAM
Ati 3870 Ekran karti
250 GB harddisk
E8400 (3.0 Çift Cekirdek) işlemcim var... Nedense Vistayi beğenmedim. XP'den çok daha hantal ve metanetsiz...
Vista Sayesinde imac satışları patladı nasılsa vista için bilgisayar alıcaz öyleyse apple alalım diyenlerin sayısı haddinden fazla. Windows bitmesede agır yara alacağı kesindir

sorun vistada değil vistayı kullanmayı bilmeyenlerde fazla söze gerek yok

ŞŞŞŞŞŞ FAZLA YORUM YAPMAYIN LINUX VAR BURDA...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir